Propozycje kulturalne – 03.07.2018

03.07.2018

Chile, Wielka Brytania, Korea Południowa, Francja, Belgia – cały świat zjedzie się do Tarnowa. To już drugi raz, kiedy Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych zawita do miasta pod Górą św. Marcina.

Na tarnowskim Rynku przez piątek i sobotę (6 i 7 lipca) od godziny 18.00 będzie można zobaczyć wyjątkowe spektakle uliczne, żonglerów, orkiestrę dętą i wiele, wiele innych.

W ramach festiwalu, od godziny 16.00, na płycie tarnowskiego Rynku, będą także konkursy, animacje i warsztaty dla młodszych.

Tarnowskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego Leliwa zaprasza na kolejne tradycyjne, piątkowe, wieczory z muzyką z Nowego Orleanu.

Można posłuchać zarówno tarnowskich, polskich jak i zagranicznych artystów.

Mamy już swoich stałych słuchaczy, przychodzą również nowi – mówi Stanisław Stańczyk, prezes tarnowskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego Leliwa.

Drugi koncert wyjątkowo w czwartek, 5 lipca o godzinie 19.00, a ostatni 13 lipca w piątek, także o godzinie 19.00.

RDN Małopolska patronuje temu wydarzeniu.

Młodzi z całej Polski mogą w wakacje zamieszkać w wyjątkowym miejscu.

Miasteczko Modlitewne powstanie przy sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie koło Tarnowa. Młodzi rozbiją tam namioty. Będą się wspólnie modlić i integrować. Trwają zapisy na jedną z największych modlitewnych inicjatyw Katolickiego Stowarzyszeni Młodzieży. Miasteczko Modlitewne odbędzie się od 27 lipca do 2 sierpnia.

Tegorocznemu ogólnopolskiemu spotkaniu towarzyszy hasło “Ducha masz? Chcesz?”

Podczas rekolekcji zaplanowano dyskusje, spotkania w grupach, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, czuwania modlitewne, koncerty zespołów, zabawy prowadzone przez wodzirejów.

Młodzież nie tylko będzie uczestniczyć, ale przede wszystkim tworzyć klimat spotkania poprzez pobyt w miasteczku namiotowym, przygotowywanie wspólnych posiłków, działania i życia we wspólnocie.

Zapisy trwają do 20 lipca.

Warto zarezerwować czas na Letnie Potańcówki na tarnowskim Rynku. W ostatnich latach cieszyły się one dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i przyjezdnych. Najbliższa już 8 lipca o 19.00. Letnie Potańcówki co niedzielę odbywać się będą do 2 września. Wstęp jest wolny.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za Słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN