Propozycje kulturalne – 04.07.2018

04.07.2018

Parada teatralna ulicami miasta, spektakl, parada motocyklowa, pokazy tańca i wiele innych. To wszystko już od 5 do 7 lipca w Szczucinie w powiecie dąbrowskim w ramach dni miasta. Główne wydarzenia w sobotę, 7 lipca – o 15.40 zainauguruje je parada motocyklowa na tamtejszym Rynku, potem pokaz taneczny Dance Star Studio Mariny Hryhorjewy, wystąpi także grupa taneczno-akrobatyczna z MOSiR-u czy m.in. zaprezentuje się kwartet saksofonowy. Gwiazdą wieczoru będzie zespół ‘Poparzeni kawą trzy’, który wystąpi o 20.30. Dni Szczucina zakończy zabawa taneczna.

VI Piknik Lotniczy i atrakcje dla całych rodzin już 8 lipca w Strzelcach Małych w gminie Szczurowa. Wydarzenie co roku przyciąga nie tylko miłośników lotnictwa. W programie pikniku m.in. zrzut skoczków z samolotu AN-2 Wiedeńczyk, pokaz dynamiczny wiatrakowca w wykonaniu Andrzeja Wybrańca, będą ponadto pokazy lotnicze i akrobacyjne. Zainteresowani będą mogli poznać tajniki Małopolskiego Klubu Paralotniowego oraz dowiedzieć się jak powstają repliki samolotów czy obejrzeć zabytkowe samochody i pokaz akrobacji rowerowej. O 17.30 zaprezentuje się Zespół Akrobacyjny Polskich Sił Powietrznych ‘Orlik’. O 21.00 natomiast koncert zespołu Loka. Piknik Lotniczy w Strzelcach Wielkich w tym roku odbywa się w 100-lecie niepodległości Polski i lotnictwa polskiego. Wydarzeniu patronuje RDN Małopolska.

Rower, pływanie i bieganie, czyli triathlonowe zawody w Radłowie. Po raz czwarty w tej gminie będzie można spróbować swoich sił podczas sportowych rywalizacji.

Nad malowniczym zalewem radłowskim zmierzą się ze sobą zarówno sportowcy, jak i zwykli mieszkańcy. Nie ma ograniczeń.

Przyjść może każdy – mówi Marta Gałuszka, organizator zawodów Grupa Azoty Triathlon Radłów.

Zawody rozegrane zostaną 7 i 8 lipca. Start na terenie ośrodka Katamaran w Radłowie. Zapisać się można wyłącznie drogą elektroniczną.

Triathlon rozpocznie się w wodzie, potem zawodnicy przejdą na rower i zakończą biegiem. Dla uczestników przewidziane są nagrody. Łączna pula to prawie 30 tysięcy złotych.

Warto również zarezerwować czas i w najbliższą sobotę 7 lipca wybrać się na tarnowskie Błonia, gdzie odbędzie się kolejna cykliczna impreza pod hasłem: “Wakacje – Bawmy się bezpiecznie”. Tarnowska Policja zaprasza na piknik przełożony z powodu niesprzyjającej pogody.

Będą pokazy sprzętu policyjnego, gry i zabawy, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji. To wszystko dla całych rodzin od 14.00 do 18.00.

Piknik organizuje Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz Urząd Miasta.
Spotkanie, któremu patronuje radio RDN Małopolska, odbędzie się na Błoniach, czyli za Parkiem Strzeleckim od ulicy Romanowicza w Tarnowie.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Stach
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN