Propozycje kulturalne – 05.03.2018

05.03.2018

Irlandzkie granie zagości do Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie. 18 marca wystąpi zespół Drake z autorskim programem najpopularniejszych irlandzkich melodii i pieśni morza. Wieczór jest organizowany z okazji Dnia Świętego Patryka – patrona Irlandii. O bilety można pytać w Centrum Sztuki Mościce.

Już dziś otwarcie wystawy „Plakaty teatralne w zbiorach Muzeum Okręgowego w Tarnowie”. Muzeum zgromadziło potężną kolekcję plakatów – jest ich ponad 3 tysiące. Są związane między innymi z filmem, teatrem, wystawami, reklamami, sportem, polityką czy kampaniami społecznymi. Dzisiejsza wystawa dotyczy głównie plakatów teatralnych, które były i są tworzone dla lokalnych wydarzeń. Będzie można obejrzeć w sumie ponad 30 plakatów. Wernisaż o godzinie 18.00 w muzealnej Galerii Piwnica pod Trójką przy Rynku 3 w Tarnowie.

Od dziś można też odbierać bilety na Galę urodzinową z okazji 688. rocznicy lokacji Tarnowa. Uroczystość odbędzie się w środę o godzinie 18.00. Wystąpią artyści Piwnicy pod Baranami. Wejściówki do odbioru w Wydziale Kultury przy Rynku 7 w Tarnowie.

A już o godzinie 16.00 rozpocznie się sesja naukowa w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Będzie ona poświęcona postaci biskupa Karola Pękali, w tym roku przypada 50. rocznica jego śmierci. Wykładowcy przypomną życie i posługę biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej, przedstawią sytuację Kościoła w Polsce w latach 50. i 60. XX wieku. Będą też wspomnienia współpracowników i bliskich.

Z kolei w I Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy można oglądać okolicznościową wystawę pt. “Żołnierze Wyklęci. Antykomunistyczne podziemie na Rzeszowszczyźnie po 1944 roku”. Nawiązuje ona do obchodzonego niedawno Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wystawę zorganizowano przy współudziale Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie. Wystawa czynna do 13 marca w auli I LO przy ulicy Słowackiego 9 w Dębicy.

 

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN