Propozycje kulturalne – 05.07.2018

05.07.2018

V Koncert Muzyki Duszy zainauguruje 6 lipca tegoroczne Dni Dąbrowy Tarnowskiej. Święto miasta będzie obchodzone w okresie trzech tygodni i wypełni je sześć dużych imprez.

Koncert Muzyki Duszy odbędzie się w scenerii dąbrowskiej synagogi – w Ośrodku Spotkania Kultur. – W ramach wydarzenia o 19.30 wystąpią młodzi artyści związani ze szkołą muzyczną w domu kultury – informuje Paweł Chojnowski, dyrektor dąbrowskiego domu kultury

Kolejna odsłona Dni Dąbrowy Tarnowskiej 15 lipca, będzie to XI Spotkanie Kultur, natomiast 20 lipca VI Dąbrowska Noc Bluesowa. Nową propozycją integracji społecznej będzie Święto Rodziny Dąbrowskiej w sobotę, 14 lipca. Ważnym wydarzeniem kulturotwórczym jest kolejna, VII edycja Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego “Barwy Dąbrowy” od 8 do 14 lipca z udziałem kilkunastu artystów z Polski i Białorusi. Gwiazdą Spotkania Kultur 15 lipca będzie zespół Zakopower.

Najlepsze prace dyplomowe i magisterskie związane z Tarnowem lub z regionem będą docenione. Rusza konkurs o nagrodę im. znanego burmistrza Tadeusza Tertila. W tym roku pula nagród dla autorów najlepszych prac wynosi 14 tysięcy złotych.

O nagrodę mogą się ubiegać się absolwenci studiów, którzy mieszkają na stałe w Tarnowie lub w powiecie tarnowskim. – Nagrody będą przyznawane w dwóch kategoriach – mówi Maria Zawada-Bilik, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej tarnowskiego magistratu.

Pracę dyplomową za zgodą absolwenta zgłasza uczelnia. Zgłoszenia można przesyłać do 15 września.

Laureatów poznamy w październiku podczas uroczystej wspólnej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie i Rady Powiatu Tarnowskiego.

Małopolska inwestuje w turystykę rowerową. Aż 300 milionów złotych przeznaczono na projekty związane z tego rodzaju aktywizacją mieszkańców. W przygotowaniu duże przedsięwzięcie – Małopolska Tour. Można już rezerwować czas.

5 sierpnia w Tarnowie zmagania miłośników jednośladów. – Podobne imprezy odbędą się w sumie w czterech miastach województwa – mówi pełnomocnik ds. Velo Małopolska Jacek Pilch.

Cały projekt ma się zakończyć do 2020 roku. Dotyczy wykorzystania powstających w regionie tras rowerowych Velo.

A polega też m.in. na organizowaniu cyklicznych rodzinnych rajdów rowerowych.

Radiowy Klub Dobrze Nastawionych jedzie na Słowację. Korzystając z ocieplenia, wycieczkowicze zawitają do basenów termalnych w Vrbovie w malowniczej scenerii Tatr.

W drodze powrotnej planują także spacer po Piwnicznej. Wycieczka już 12 lipca. Są jeszcze wolne miejsca.

Szczegółowe informacje i koszty pod nr tel 14 689 14 11 lub 694 451 403.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN