Propozycje kulturalne – 06.03.2018

06.03.2018

Jutro Gala urodzinowa miasta Tarnowa z udziałem artystów Piwnicy pod baranami. Bezpłatne wejściówki na koncert o godzinie 18.00 rozeszły się jak świeże bułeczki, ale tarnowski magistrat postanowił zorganizować drugie spotkanie – o godzinie 20.00. Wciąż można więc pytać o bezpłatne bilety wstępu na galę w Kinie Marzenie w Tarnowie.

Do czwartku można zapisywać się na warsztaty ornamentyki ludowej w Centrum Kultury w Pleśnej. Pierwsze zajęcia odbędą się 12 i 14 marca – będą związane z tworzeniem i dekorowaniem palm wielkanocnych. Tydzień później – 19 i 21 marca – warsztaty tworzenia tradycyjnych i współczesnych pisanek. Spotkania zaplanowano od godziny 17.00. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Centrum Kultury w Pleśnej.

Z kolei w bibliotece w Dąbrowie Tarnowskiej można podziwiać reprodukcje obrazów malarzy różnych epok, którzy uwiecznili na płótnie wizerunki kobiet. Zwiedzający zapoznać mogą się z twórczością m.in. Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Francesco Goi, jak i również Stanisława Wyspiańskiego, Jacka Malczewskiego czy Stanisława Ignacego Witkiewicza. Wystawę można oglądać do końca marca w Holu Głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej.

A w najbliższy weekend w Brzesku coś dla miłośników piosenki francuskiej. Jadwiga Yaga Kowalik zaprezentuje największe przeboje Edith Piaf, Juliette Greco i Charla Aznavour’a. Koncert w niedzielę o godzinie 17.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku, o bilety można pytać w Miejskim Ośrodku Kultury.

A dzień później Nicola Palladini zaśpiewa dla pań w Dębicy. Muzyczny spektakl Ciao Ciao Bambina to podróż tym razem przez historię włoskiej piosenki. Będzie można usłyszeć między innymi takie przeboje, jak O’sole mio czy Volare. Koncert w poniedziałek – 12 marca o godzinie 19.00 w Domu Kultury i Kinie Kosmos.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN