Propozycje kulturalne – 09.04.2018

09.04.2018

Jeszcze dziś w Tarnowie wernisaż wystawy Moniki Bielat-Sobiczewskiej pt. Malarstwo. To kolejne spotkanie z cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej. Artystka wybrała technikę akwareli, tematem jej prac najczęściej jest natura, wiejskie krajobrazy, kwitnące sady. Wernisaż dziś o godzinie 18.00 w Muzeum Okręgowym przy Rynku 3 w Tarnowie. Wystawa będzie czynna do 29 kwietnia.

Muzycy młodego pokolenia spotkają się z mieszkańcami regionu. Już jutro do Żabna przyjadą Lanberry i Patryk Kumór. Spotkanie będzie połączone z warsztatami edukacyjnymi. Jest organizowane w ramach cyklu Z gwiazdami… nie tylko zaczytani finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Małopolski. Spotkanie z Lanbery i Patrykiem Kumórem odbędzie się we wtorek o godz. 11:00 w Sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Żabnie. Wstęp jest wolny.

Artyści już następnego dnia przyjadą do Dąbrowy Tarnowskiej. Tam, również o 11.000, w środę spotkanie w Dąbrowskim Domu Kultury. A w czwartek muzycy będą w Radłowie, w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa. Spotkanie również o 11.00. Wstęp wolny.

To nie koniec atrakcji. W ramach tego projektu odbędą się też trzy koncerty Melodie świata w których wystąpią Joanna i Paweł Łukasikowie. To absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie, którzy wspólnie tworzą fortepianowo-altówkowy duet. Przedstawią najciekawsze utwory, melodie i miniatury z różnych zakątków świata. Koncerty jutro o 11.00 w filii biblioteki w Smęgorzowie, w środę o 11.00 w Zespole Szkół w Zabawie oraz w czwartek o 10.00 w filii biblioteki w Otfinowie.

We wtorek i środę też coś dla młodych naukowców. W Szkole podstawowej w Wojniczu pojawi się Naukobus. Dzięki niezwykłym eksperymentom dzieci będą mogły poznać tajemnice fizyki czy chemii. Otwarcie wystawy jutro o godzinie 11.00 w hali sportowej przy ulicy Szkolnej w Wojniczu. Wstęp wolny.

Jutro też finał powiatowego konkursu wokalno-muzycznego popularyzującego twórczość zespołu Pectus. To w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej. Od godziny 10.00 prezentacja zespołu Pectus, koncerty uczniów a później występ finalistów.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN