Propozycje kulturalne – 1.10.2018

01.10.2018

“Bliskie obrazy” znanej tarnowskiej malarki Marty Odbierzychleb będzie można obejrzeć w Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie.

Artystka jest laureatką wielu konkursów organizowanych zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Maluje głównie pejzaże, kompozycje kwiatowe, portrety.

Na wystawie zostaną po raz pierwszy zaprezentowane ikony, którymi artystka zajmuje się od kilku lat. – Ikony są mi bardzo bliskie – mówi RDN Marta Odbierzychleb.

Wernisaż prac Marty Odbierzychleb w poniedziałek, 1 października, o godz. 18.30 w BWA w Tarnowie.

Spotkanie uświetni występ zespołu ‘Szpetni”, czyli Dawida Mika – wokal i Filipa Kota – fortepian.

Wystawę będzie można oglądać do 17 października.

 

Wystawa, koncert, spotkania dla dzieci – to wszystko odbędzie się w Brzesku w ramach ‘Miesiąca Papieskiego”. Organizuje go tamtejsza Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna. Cykl imprez będzie poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Już 3 października o 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa ‘Madonny Polskie” autorstwa Franciszka Kafla – artysty pochodzącego z okolic Czchowa.

Wystawa prezentuje Madonny z polskich sanktuariów. Dopełnieniem wizerunków są teksty modlitewne Jana Pawła II.

Podczas ‘Miesiąca Papieskiego” odbędą się też spotkania autorskie dla dzieci z Joanną Krzyżanek – autorką książek o Janie Pawle II, koncert religijno – patriotyczny ‘W hołdzie Ojcu Św. Janowi Pawłowi II” w wykonaniu Chóru Sanktuaryjnego ze Szczepanowa i Orkiestry Dętej z Okulic oraz lekcje biblioteczne dla dzieci.

 

Warto czytać dzieciom książki – mówi radiu RDN dr hab. Michał Nawrocki z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Jest on także ekspertem w zespole ds. inwestycji w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Gość audycji ‘Chwytaj życie” opowiadał o swojej pasji czytania i pisania książek.

Instytut Książki rozpoczął właśnie nową odsłonę kampanii społecznej ‘Mała książka – wielki człowiek”.

Ma ona przypomnieć wszystkim rodzicom i dziadkom o korzyściach z rodzinnego czytania już od chwili narodzin dziecka.

Do 10 października trwają zapisy zespołów chcących wziąć udział w Przeglądzie Chrześcijańskie Granie 2018. Jego jedenasta edycja odbędzie się 27 października w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach. Przegląd jest przeznaczony dla młodzieżowych zespołów parafialnych i nie tylko.

Młodzi wykonawcy, którzy grają podczas Mszy Świętych oraz wykonują szerzej pojętą muzykę chrześcijańską zaprezentują się przed profesjonalnym Jury. Profesjonaliści wskażą właściwą ścieżkę rozwoju artystycznego, przyznane zostaną także nagrody.

Przegląd odbędzie się w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce w Warszawie, na ul. Dewajtis 3. Szczegółowe informacje o zapisach są dostępne na stronie www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl oraz www.dobremiejsce.org.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN