Propozycje kulturalne – 10.05.2018

10.05.2018

Muzyka, kabaret, pyszne jedzenie, konkursy, atrakcje dla dzieci i zwiedzanie redakcji – te i inne rzeczy czekają już w najbliższą niedzielę.

Radio RDN Małopolska wraz z Klubem Dobrze Nastawionych organizują doroczny piknik radiowy.

Zapraszamy całe rodziny – zachęca ks. Jacek Miszczak, dyrektor radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Piknik poprzedzony będzie Mszą św. o godzinie 15.00 w kościele Maksymiliana Kolbego w Tarnowie.

Na słuchaczy czeka wiele atrakcji. Będą m.in. fotobudka, zjeżdżalnie, grochówka wojskowa, kabarety, koncerty i mnóstwo konkursów. Wisienką na torcie będzie koncert Kapeli Góralskiej Ciupaga.

Początek zabaw o godzinie 16.00.

Koncert Dziewczęcego Chóru Katedralnego “Puellae Orantes” oraz Dziewczęcego i Żeńskiego Chóru Miasta Lipsk “Schola Cantorum Leipzig” odbędzie się w bazylice katedralnej w Tarnowie.

Do Scholi Cantorum Leipzig należą również chóry chłopięce i dziecięce oraz mieszane – mówi ks. Władysław Pachota, dyrektor i dyrygent Puellae Orantes

Na zakończenie oba chóry wspólnie wykonają utwór “Gaude Mater Polonia”, aby uczcić jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Koncert odbędzie się 12 maja o godz. 19.00 w tarnowskiej katedrze.

Seminarium historyczno-literackie odbędzie się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy. Spotkanie 11 maja o godz. 11.00. W programie wykład Waldemara Smaszcza – “Kazimierz Wierzyński – jedyny taki poeta Polski Odrodzonej. Od karnawału niepodległości po groźne przeczucia wojenne”. Ponadto będzie prelekcja Arkadiusza Więcha – “Mieszkańcy ziemi dębickiej wobec odzyskania przez Polskę niepodległości”.

Do 15 czerwca można przesyłać prace do ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Małopolska Nagroda Poetycka ŹRÓDŁO. Mogą w nim brać udział osoby pełnoletnie, zarówno poeci polscy z kraju, jak i z zagranicy. W roku odzyskania niepodległości – ten konkurs ma szczególny wymiar – mówi Marek Karpiński, wicedyrektor Centrum Sztuki Mościce.

Druga edycja konkursu literackiego pn. Małopolska Nagroda Poetycka ŹRÓDŁO – to wspólna inicjatywa Centrum Sztuki Mościce i Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie.

Więcej informacji na stronie Centrum Sztuki Mościce.

Posłuchaj:
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Stach
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN