Propozycje kulturalne – 11.01.2018

11.01.2018

W tarnowskim teatrze znów można obejrzeć Ikebanę. To spektakl inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. To sztuka o szaleństwie i miłości. Autorem scenariusza jest był tarnowski policjant – Marcin Skóra, a na scenie, w głównej roli, Matylda Baczyńska. Każdy, kto ma ochotę na mroczny wieczór z niezbadanymi zagadkami ludzkiej natury i utworami zespołu Hey może wybrać się na Ikebanę. Spektakl w piątek i sobotę o godzinie 19.30 w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

W teatrze też Porachunki z katem Martina McDonagha w reżyserii Marcina Hycnara. – To jest taka historia właściwie kryminalna, ale z dużym potencjałem komediowym. McDonagh we właściwym dla siebie stylu igra z przyzwyczajeniami widza i w każdej kolejnej scenie poddaje w wątpliwość to, co widz miał za pewnik – mówi Marcin Hycnar. Porachunki z katem w sobotę i niedzielę o godzinie 18.00 w Teatrze Solskiego. Kolejne spektakle 2, 3 i 4 lutego.

Są jeszcze wolne miejsca na warsztaty z ZetPetami w Tarnowie. To grupa, która z surowców wtórnych tworzy niesamowite rzeczy, w tym nawet meble. Od pięciu lat prowadzą otwarte warsztaty twórczego recyklingu. Zajęcia odbędą się w sobotę w Biurze Wystaw Artystycznych. Pierwsza grupa to uczestnicy w wieku od 7 do 12 lat wraz z rodzicami – warsztaty od godziny 11.00. Druga grupa – od godziny 15.00 – to już osoby od 13 do 20 roku życia. Zapisy i informacje o biletach w tarnowskim BWA.

Sprawdzamy jeszcze repertuar kin w regionie. W tarnowskim Kinie Marzenie Paddington 2 i Narzeczony na niby. A w niedzielę w Cinemarzenie – Manifesto. W Mościckim Millenium Gotowi na wszystko. Exterminator i Fernando. A w najbliższy wtorek, w ramach zniżkowych Spotkań z polskim filmem – Ostatnia rodzina. W Cinema 3D w Tarnowie Gotowi na wszystko. Exterminator, Fernando, Naznaczony: ostatni klucz, Pasażer, M jak morderca, Gra o wszystko, Gniew, Gwiezdne wojny: ostatni Jedi, Jumanji: Przygoda w dżungli, Magiczna zima Muminków, Narzeczony na niby i Paddington 2. Na ekranie kina Sokół w Dąbrowie Tarnowskiej Gotowi na wszystko. Exterminator i Paddington 2. Kino Regis w Bochni zaprasza na Paddingtona 2 i Króla rozrywki. W brzeskiej Planecie Fernando i Gotowi na wszystko. Exterminator. A w kinie Galaktyka w Mielcu Kumple z dżungli, Gotowi na wszystko. Exterminator i Narzeczony na niby.

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN