Propozycje kulturalne – 11.07.2018

11.07.2018

Będą nie tylko dobrze się bawić przy muzyce, ale co najważniejsze pomogą chorym dzieciom. W najbliższą sobotę finał tegorocznej edycji Manii Pomagania. Na stadionie sportowym w Koszycach Małych zagrają zespoły InoRos oraz KOMBII.

Datki będą zbierane na trójkę ciężko chorych dzieci z gminy Tarnów.

 

Manię Pomagania organizują wspólnie gmina Tarnów i Radio RDN Małopolska

Początek już w najbliższą sobotę o godzinie 16.

Koncerty, pokazy taneczne, strażackie, wystawa oraz atrakcje dla najmłodszych. Mowa o nowej propozycji kulturalnej dla mieszkańców Powiśla. W sobotę, 14 lipca odbędzie się festyn integracyjny “Święto Rodziny Dąbrowskiej”. Od 17.00 do 20.30 zaprezentują się zespoły folklorystyczne Nieczajnianie i Dąbrowiacy, wystąpią również m.in. wokaliści z tarnowskiego Studia Rocka Pawła Mazura i kapela podwórkowa ‘Stare Wiarusy”. Podczas imprezy integracyjnej będą również pokazy strażackie oraz dąbrowskich strzelców. Dodatkowo wydarzenie uświetni wystawa prac wykonanych przez kilkunastu artystów biorących udział w międzynarodowym plenerze malarsko-rzeźbiarskim, można ją oglądać w galerii DDK i na parkingu obok budynku ‘Sokoła”. Radio RDN Małopolska patronuje wydarzeniu.

Dyskusje, spotkania w grupach, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, czuwania modlitewne, koncerty zespołów, zabawy prowadzone przez wodzirejów. Młodzi z całej Polski zamieszkają w wyjątkowym miasteczku, które powstanie przy sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie koło Tarnowa. Młodzi rozbiją tam namioty. Będą się wspólnie modlić i integrować. Trwają zapisy na jedną z największych modlitewnych inicjatyw Katolickiego Stowarzyszeni Młodzieży. Miasteczko Modlitewne odbędzie się od 27 lipca do 2 sierpnia. Zapisy do 20 lipca.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.miasteczkomodlitewne.pl

Tarnowskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego Leliwa zaprasza na tradycyjne, piątkowe, wieczory z muzyką z Nowego Orleanu. To już 11 raz, kiedy na tarnowskim Rynku zbierają się tłumy, by posłuchać zarówno tarnowskich, polskich jak i zagranicznych artystów.

Ostatni koncert już 13 lipca o godzinie 19.00. RDN Małopolska patronuje temu wydarzeniu.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN