Propozycje kulturalne – 11.09.2018

11.09.2018

Szczere i wzruszające spotkanie z dziennikarką i pisarką oraz jej skomplikowanym życiem. Organizuje je we wtorek, 11 września, Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie.
To spotkanie wokół książki ‘Rok na odwyku. Kronika powrotu’ z udziałem autorki Katarzyny Nowak.
Książka stanowi poruszającą kronikę z rocznego pobytu w zamkniętym zakładzie odwykowym. Katarzyna Nowak wprost mówi o 18 latach swojego uzależnienia od alkoholu, narkotyków, środków nasennych i o swojej dysfunkcyjnej, choć kochającej się rodzinie. Ostatecznie udaje się jej odzyskać chęć do życia i zerwać z uzależnieniem.

Dodajmy, że Katarzyna Nowak urodziła się w Krakowie, jest córką Doroty Terakowskiej i Andrzeja Nowaka, siostrą Małgorzaty Szumowskiej i Wojciecha Szumowskiego.

Spotkanie z pisarką 11 września o godz. 18.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Krakowskiej 4.

 

Uczą się jak działa serce, poznają wnętrze człowieka i sprawdzają jak powstaje film, czyli Naukobus w Tarnowie. OHP na dwa dni zamieniło się w centrum samodzielnych eksperymentów.

Dostępnych jest 19 eksponatów prosto z Warszawy, które można oglądać jeszcze dzisiaj (11.09) przy Mościckiego 27A.

Pierwsi uczestnicy już pozyskują nową wiedzę. Jak mówi młodzież, inicjatywa samego Naukobusa bardzo im się spodobała i chcą więcej.

Wystawa realizowana jest w ramach Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik.

 

Spotkanie z Grażyną Zielińską – aktorką teatralną i filmową odbędzie się w piątek, 14 września o 17.00 w Dąbrowskim Domu Kultury. Wstęp jest wolny. To kolejne wydarzenie w ramach projektu ‘Z gwiazdami nie tylko… zaczytani’.
Spotkanie poprowadzi Dariusz Rekosz – pisarz, autor prozy przygodowo-detektywistycznej oraz komedii, kryminałów i przewodników dla dorosłych, animator kultury.
Będzie można podziwiać konkursy z udziałem zaprzęgów konnych, skorzystać z atrakcji dla całych rodzin i miło spędzić niedzielne popołudnie.
Już 16 września w Skrzyszowie k. Tarnowa II Zawody Towarzyskie w Skokach przez Przeszkody. – Warto przyjść, bo program jest tak przygotowany, aby każdy znalazł coś dla siebie – zaprasza Agnieszka Nowak, sekretarz Stowarzyszenia Olimp – Skrzyszów.

II Zawody Towarzyskie w Skokach przez Przeszkody pod patronatem RDN Małopolska ruszają w niedzielę, 16 września o 11, potrwają do ok. 18.00. Impreza odbędzie się na terenie stadniny koni Olimp.

rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo (NS) - Dariusz Chrużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN