Propozycje kulturalne – 11.10.2018

11.10.2018

Koncert Dziewczęcego Chóru Katedralnego ‘Puellae Orantes” odbędzie się 14 października o godz. 17.00 w kościele Narodzenia NMP w Borzęcinie. W repertuarze wydarzenia pod hasłem ‘Muzycznie Śladami Polskiej Niepodległości’ utwory polskich kompozytorów m.in.: ‘Bogurodzica’, ‘Bogurodzica Dziewica’, ‘Nie rzucim Chryste’, ‘Do kraju tego’, ‘Jak szczęśliwa Polska cała’, ‘Magnificat’. Chór zlecił opracowanie większości z wymienionych utworów warszawskiemu kompozytorowi – Łukaszowi Farcinkiewiczowi. Utwory będą przeplatane słowem, które przybliży rys historyczny utworów, ich twórców oraz rolę jaką odegrała kultura w kształtowaniu polskiej tożsamości.
Koncert organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie wspólnie z Parafią w Borzęcinie Górnym.

 

Natomiast 16 października dziewczęcy chór ‘Puellae Orantes’ pod kierownictwem ks. Władysława Pachoty i Aleksandry Topor wystąpi w koncercie ‘Tu es Petrus’. Wydarzenie będzie hołdem chóru dla św. Jana Pawła II w 40. rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową. Koncert odbędzie się w Bazylice Katedralnej w Tarnowie 16 października bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. Wstęp jest wolny.

 

Msze św., koncerty, spektakle, spotkania, wykłady. W najbliższą niedzielę 14 października inauguracja XXXIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Tarnowie. Wydarzenie rozpocznie Msza św. w bazylice katedralnej o godz. 10.30. Wieczorem o 17.00 natomiast sali KIK-u wykład ‘Zmagania Polaków XIX w. motywowane wiarą w walce o niepodległość’ wygłosi prof. dr hab. Krzysztof Ożóg z UJ. Prologiem Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Tarnowie będzie 13 października pielgrzymka do Krakowa i nawiedzenie grobu bł. Hanny Chrzanowskiej, Msza św. oraz zwiedzanie wystawy ‘Wyspiański’ w Muzeum Narodowym.
Program wydarzenia na stronie internetowej Klubu Inteligencji Katolickiej w Tarnowie. Wstęp na wydarzenia jest wolny, a patronuje mu radio RDN Małopolska.

 

Teatry tańca po raz ósmy w Tarnowie.

Nowa sala i nowy program – VIII Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta przetestuje możliwości nowej sceny w Centrum Sztuki Mościce.

Już od 20 października wystąpią tam tancerze z Polski, Węgier i Wielkiej Brytanii.

Zaprasza Agnieszka Kawa, dyrektorka Centrum Sztuki Mościce.

Festiwal zainauguruje spektakl ‘Przysłowie i inne tańce” grupy z Wielkiej Brytanii. Zakończy go 28 października węgierski spektakl ‘Święto Wiosny’ i ‘Cztery pory roku’.

Podczas festiwalu będzie także można uczestniczyć w wernisażu wystawy fotograficznej ‘Nienasycone spojrzenia” pod redakcją Anny Królicy.

 

Wieczór kabaretowy z Marcinem Dańcem 13 października o 19.00 w Żabnie. Jeden z najpopularniejszych satyryków w historii polskiego kabaretu wystąpi w Gminnym Centrum Kultury. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu ‘Z gwiazdami… nie tylko zaczytani”. Wstęp jest wolny.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN