Propozycje kulturalne – 12.01.2018

12.01.2018

Jeszcze w ten weekend przed nami sporo kolędowych spotkań.

Jutro Tarnowski Chór GOS.PL wystąpi w Gręboszowie. Będzie można usłyszeć najpiękniejsze kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki, a to wszystko w wersji akustycznej. W tym roku chór będzie obchodził jubileusz, ich pierwsza próba miała miejsce dokładnie 15 lat temu – 12 stycznia. Inauguracja urodzin właśnie w Gręboszowie. Koncert rozpocznie się o godzinie 16.00 w sali Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa. Wstęp wolny.

A w niedzielę charytatywny koncert kolędowy z zespołem Pectus w Rzepienniku Biskupim. Dochód ze spotkania pomoże podopiecznym Stowarzyszenia Wszystkie Dzieci Nasze Są. Koncert rozpocznie się o godzinie 17.00 w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wstęp wolny.

Z kolei w Szynwałdzie zagra zespół Na Przełaj w koncercie pod hasłem W miłości jest sens. Podczas koncertu zbierane będą fundusze na pomoc w leczeniu Arusia i Piotrusia z Szynwałdu. Rozpoczęcie o godzinie 19.00 w niedzielę w kościele parafialnym w Szynwałdzie. Wstęp wolny.

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz wystąpią w koncercie noworocznym w Wojniczu. Będzie im towarzyszył Strzyżowski Chór Kameralny pod dyrekcją Grzegorza Oliwy. Koncert Idzie kolęda, polska kolęda w najbliższą niedzielę – 14 stycznia o godzinie 16.00 w kolegiacie Wojnickiej. Organizatorami spotkania są parafia pw. św. Wawrzyńca w Wojniczu i Gminny Ośrodek Kultury. Patronat nad wydarzeniem objęli burmistrz Tadeusz Bąk oraz prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Wojniczy ks. Jan Gębarowski.

W niedzielę też kolejne jasełka z grupą teatralną GT. Jasełka pod tytułem Życie masz nie tylko dla siebie. Zakład o dobro odbędą się w parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku o godzinie 16.00 i 18.00.

Z kolei w Tarnowie w niedzielę Kolędowanie przy żłóbku. Tym razem chłopięcy Chór Katedralny Pueri Cantores Tarnovienses wystąpi w Kościele XX. Misjonarzy. Koncert o godzinie 17.00. To jednocześnie spotkanie ku pamięci organisty parafii św. Rodziny w Tarnowie – Mariusza Łabędzie.

Jeszcze tylko do poniedziałku można nadsyłać zgłoszenia do konkursu Tarnów pełen blasku. Autorzy najciekawszych świątecznych iluminacji mają szansę na nagrody. – Jeżeli państwo dekorują swoje balkony, ogródki, posesje, ale również przedszkola, szkoły czy też biura wystarczy na stronie tarnow.pl pobrać formularz zgłoszeniowy i odesłać go elektroniczne lub dostarczyć do Wydziału Komunikacji Społecznej, Rynek 7, pokój nr 11 – mówi dyrektor tarnowskiego Wydziału Komunikacji Społecznej Maria Zawada-Bilik. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 stycznia. Pula nagród wynosi 11 tysięcy złotych.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN