Propozycje kulturalne – 12.03.2018

12.03.2018

Alicja Rega, Krzysztof Bogusz, Mariusz Chyc oraz drużyna siatkarek Grupy zoty PWSZ Tarnów docenieni przez czytelników ‘Temi”. W jedenastej edycji konkursu “Złote Róże” tarnowskiego tygodnika, statuetki przyznawano w czterech kategoriach. W kategorii kultura najwięcej głosów czytelników “Temi” zebrała Alicja Rega. Młoda  piosenkarka była reprezentantką Polski na konkursie “Eurowizji Młodych” w Gruzji. – To duże zaskoczenie, że zostałam dostrzeżona i doceniona – mówi młoda artystka.

Na galę tygodnika “Temi” do tarnowskiego teatru przybyli parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciele przedsiębiorców i firm z Małopolski. Więcej o tym na rdn, tam również fotogaleria w z wydarzenia.

Po raz czwarty w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie obędzie się konkurs wiedzy o Józefie Piłsudskim. Skierowany jest do wszystkich uczniów z Tarnowa. Uczniowie podstawówek mogą wziąć udział w zmaganiach plastycznych. Gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą musieli przygotować prezentację multimedialną. Każdy z uczniów może też wziąć udział w konkursie recytatorskim.

Finał konkursu obędzie się 23 marca w siedzibie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych.

Festiwal Paschalny Musica Poetica coraz bliżej – organizatorzy zaprezentowali publicznie program i założenie tego dużego, wielkopostnego wydarzenia. To cykl koncertowy, na który składają się muzyczne prezentacje dzieł w
okresie poprzedzającym Wielkanoc. Po raz ósmy, tarnowianie będą mogli wysłuchać największych dzieł z okresu XVII i XVIII wieku. Koncerty będą się odbywać w Bazylice Katedralnej Tarnowie od 21-24 marca. Wstęp na koncerty wolny.

Misterium męki Pańskiej przygotowują aktorzy-amatorzy w Ostrowie. Na scenie, którą będzie miejski stadion wystąpi 50 osób, w różnym wieku. Plenerowe Misterium jest przez ostrowian przygotowywane po raz drugi, będzie okazją, aby w sposób szczególny przeżyć wydarzenie sprzed 2 tys. lat.

W ubiegłym roku misterium zobaczyło ponad tysiąc osób. Efekty tegorocznej pracy aktorów-amatorów, będzie można zobaczyć 24 i 25 marca, o godz. 18.30, na stadionie miejskim w Ostrowie. Warto zarezerwować czas na to wydarzenie.

22 marca o godz. 18.00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku odbędzie się spotkanie z ks. Janem Pytką autorem książki o Porębie Spytkowskiej. Ksiądz Pytka pochodzi z Poręby i z miłości do swej małej ojczyzny przez ostatnie cztery lata zapoznawał się z historią rodzinnej wsi. W wyniku jego starań powstała publikacja o dziejach wsi, parafii i szkoły. Podczas spotkania w brzeskiej Bibliotece opowie o książce “Poręba
Spytkowska. Z dziejów wsi i parafii” oraz o najnowszej przygotowywanej przez niego publikacji.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Tomasik
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN