Propozycje kulturalne – 13.09.2018

13.09.2018

Tajemnice Majów, co kryje w sobie Jukatan, w co wierzą i czym się zajmują współcześni Majowie? – na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź już 14 września w piątek w Centrum Sztuki Mościce.
Spotkanie z cyklu “Za horyzont domu ‘Majowie – upadek cywilizacji’” rozpocznie się o 19.00 w Sali Kameralnej, a poprowadzą go Alicja Kubiak i Jan Kurzela, para gdańskich podróżników. Od 16 lat podróżują po świecie, są autorami książek podróżniczych i licznych artykułów o tej tematyce. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem RDN Małopolska.

 

Spotkanie z Grażyną Zielińską – aktorką teatralną i filmową odbędzie się w piątek, 14 września o 17.00 w Dąbrowskim Domu Kultury. Wstęp jest wolny. To kolejne wydarzenie w ramach projektu ‘Z gwiazdami nie tylko… zaczytani’.
Spotkanie poprowadzi Dariusz Rekosz – pisarz, autor prozy przygodowo-detektywistycznej oraz komedii, kryminałów i przewodników dla dorosłych, animator kultury.

 

Będzie można podziwiać konkursy z udziałem zaprzęgów konnych, skorzystać z atrakcji dla całych rodzin i miło spędzić niedzielne popołudnie.
Już 16 września w Skrzyszowie k. Tarnowa II Zawody Towarzyskie w Skokach przez Przeszkody. – Warto przyjść, bo program jest tak przygotowany, aby każdy znalazł coś dla siebie – zaprasza Agnieszka Nowak, sekretarz Stowarzyszenia Olimp – Skrzyszów.

II Zawody Towarzyskie w Skokach przez Przeszkody pod patronatem RDN Małopolska ruszają w niedzielę, 16 września o 11.00, potrwają do ok. 18.00. Impreza odbędzie się na terenie stadniny koni Olimp.

Znani polscy wykonawcy raz jeszcze na tarnowskim rynku? Wszystko w rękach mieszkańców regionu. Przypominamy, w ramach Budżetu Obywatelskiego Małopolski można już głosować na kolejną edycję Tarnów Polskiej Piosenki Festival 2019!

Po tegorocznym sukcesie, gdy w centrum miasta koncertowali Maryla Rodowicz, Sarsa, Mateusz Ziółko czy Natalia Kukulska, postanowiliśmy spróbować raz jeszcze zachęcić tarnowian do wspólnej zabawy.

Według szacunków Policji, na samym koncercie Maryli Rodowicz, na tarnowskim rynku pojawiło się 8 tysięcy mieszkańców. To rekord frekwencyjny w tym miejscu.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN