Propozycje kulturalne – 13.12.2017

13.12.2017

Jeszcze dziś wieczór autorski Ryszarda Lisa w tarnowskiej bibliotece. Poświęcony będzie najnowszym książkom tarnowianina – Piętno życia i Odpryski. Spotkanie dziś o godz. 17.00 w Galerii Niebieskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Jutro Pierwszy Galicyjski Wieczór Chanukowy w Tarnowie. Wyprzedano już większość wejściówek na to spotkanie. Przypomnijmy, że dochód będzie przeznaczany na renowację Cmentarza Żydowskiego. Podczas Wieczoru chanukowego nie zabraknie tradycyjnych żydowskich potraw. Będzie też wspólne śpiewanie pieśni, koncert muzyki klezmerskiej oraz gry i zabawy. Bilety do nabycia w restauracji stara Łaźnia, tam też odbędzie się Galicyjski Wieczór Chanukowy.

W czwartek też otwarcie nowej wystawy w mieleckiej Jadernówce. To zbiór oryginalnych, dawnych i współczesnych pocztówek z Mielca. Będzie można też obejrzeć skany życzeń czy pozdrowień. Wernisaż wystawy Pozdrowienie z Mielca jutro o 18.00 w Jadernówce. Pocztówki będzie można oglądać do końca stycznia.

Tarnowski Teatr zaprasza na Zimorodka. Tę komedię w starym angielskim stylu będzie można oglądać w grudniu i styczniu. Najbliższe spektakle w tym tygodniu – od piątku do niedzieli o godzinie 18.00. Kolejne w nowym roku – od 26 do 28 stycznia. Bilety do nabycia w Teatrze Solskiego w Tarnowie.

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN