Propozycje kulturalne – 14.03.2018

14.03.2018

Marcin Dorociński spotka się z tarnowską publicznością. W ramach cyklu Goście Łukasza Maciejewskiego aktor pojawi się w Centrum Sztuki Mościce w poniedziałek – 19 marca. Spotkanie poprzedzi seans filmu Pitbull. Ostatni pies. To o godzinie 17.30, dwie godziny później spotkanie z Marcinem Dorocińskim. Wejściówki dostępne w Kasie CSM. Osoby posiadające bilet na seans na spotkanie wchodzą za biletem.

Jutro spotkanie pod hasłem Kultura Folkloru w Regionie Dębicy. W auli I LO wystąpią Zespół Pieśni i Tańca Wisłoczanie, Zespół Wiarusy oraz społecznicy i artyści z gminy. Organizatorem jest I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy. Spotkanie jest związane z wprowadzeniem do szkoły nowego przedmiotu, jakim jest historia i tradycja regionu. Początek jutro o godzinie 17.00 w auli szkoły.

A teraz coś dla tych, którzy chcą zagłębić się w świat sekretów i łamigłówek.

W Skrzyszowie i Pogórskiej Woli są dostępne bezpłatne pokoje zagadek działające przy bibliotekach. Aby wydostać się z Poddasza w Skrzyszowie trzeba odkryć tajemnicę biblioteki i znaleźć klucz. Z kolei do Pogórskiej Woli wędrowców zaprasza bajarz. To świat mitologii i Słowian. Pokoje zagadek to dobry pomysł na spędzenie wspólnego czasu z rodziną czy przyjaciółmi a jednocześnie można popracować nad logicznym myśleniem. Zgłoszenia i szczegółowe informacje przyjmują biblioteki w Skrzyszowie i Pogórskiej Woli.

A może by tak zmierzyć się z ortograficznymi pułapkami? Ruszyły zapisy na XIX dyktando O złote pióro w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. Zgłoszenia są przyjmowane do 9 kwietnia. Dyktando odbędzie się 13 kwietnia.

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN