Propozycje kulturalne – 15.11.2018

15.11.2018

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na sesję dotycząca operacji limanowsko-łapanowskiej i działań militarnych w 1914 roku na terenie bocheńszczyzny, połączoną z otwarciem wystawy fotograficznej Mirosława Mroczka ‘Bramy do wieczności”. To wydarzenie 20 listopada o godz. 17.00 w sali klubu Biblioteki przy ul. Mickiewicza 5.

Sesję rozpocznie wykład Tomasza Woźnego ‘Dlaczego nie ‘Bitwa pod Bochnią’? Gdzie rozegrała się i gdzie się rozstrzygnęła bitwa pod Limanową i Łapanowem?”.

Wystawa ‘Bramy do wieczności” to fotografie Mirosława Mroczka, prezentujące wybrane nekropolie z okresu I wojny światowej znajdujące się na terenie powiatu bocheńskiego.

W sesji udział wezmą umundurowani przedstawiciele Grupy Rekonstrukcji Historycznej ‘GORLICE 1915” z artefaktami z czasów Wielkiej Wojny.

Wstęp na to wydarzenie jest wolny. Wystawa będzie prezentowana do lutego przyszłego roku.

 

W ramach obchodów ‘Tarnów. Pierwsze Niepodległe’ 1 grudnia w Sali Lustrzanej w Tarnowie o 18.00 odbędzie się recital aktora Tomasza Stockingera, któremu towarzyszyć będzie pianista Stefan Gąsieniec.

Recital ‘Już nie zapomnisz mnie’, to wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego.

Projekt współfinansowany z budżetu miasta Tarnowa. Bezpłatne wejściówki na koncert można pobierać w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

Kolejny występ Zespołu Muzycznego działającego pod patronatem firmy Bruk-Bet związany z obchodami Święta Niepodległości. Tradycyjnie, jak co roku, zespoły muzyczny i teatralny działający przy firmie Bruk-Bet w Niecieczy przygotowały koncert pieśni patriotycznych pt.: ‘Nie rzucim ziemi’. Jeden koncert już odbył się 11 listopada w Sali Teatralnej im. Marii i Kazimierza Witkowskich w Niecieczy. 18 listopada natomiast zespół muzyczny wystąpi gościnnie w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach, a 25 listopada koncert zostanie powtórzony w Niecieczy.

 

O tym, ile różnych zadań wykonują na co dzień radiowcy słuchali tym razem uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Dębicy.
Zdaniem małych gości oglądających radio od kuchni reporter musi mieć dobrą dykcję i nie czuć tremy w rozmowach z ludźmi, a czasem musi umieć zażartować, powinien być także dociekliwy i odpowiedzialny za słowo. Jak się również okazało, w klasie 3 integracyjnej uczy się sporo przyszłych reporterów.

A wycieczki do radia RDN można umawiać w Biurze Promocji przy ul. Bema 14 w Tarnowie.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za Słowo (NS) - Adam Ruszaj
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN