Propozycje kulturalne – 16.07.2018

16.07.2018

Cztery dni z dobrą muzyką i wielkimi gwiazdami. 19 lipca rusza jedno z największych wydarzeń muzycznych w regionie „Tarnów Polskiej Piosenki Festival 2018”. Na tarnowskim Rynku wystąpi Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Sarsa, Złoty Maanam czy m.in. Papa D oraz Mateusz Ziółko.

Festiwal to nie tylko koncerty, będą także inne niespodzianki – zachęca Ewa Lasota, specjalista ds. promocji RDN Małopolska

Wydarzeniu towarzyszy V Tarnowski Festiwal Młodej Muzyki – DemoGraMY. To okazja dla młodych, zdolnych muzyków aby zaprezentować się na profesjonalnej scenie.

Pierwsza edycja festiwalu Tarnów Polskiej Piosenki, którego pomysłodawcą jest radio RDN Małopolska została uznana za najlepszą imprezę plenerową lata.

Organizatorem festiwalu jest radio RDN Małopolska i Muzeum Okręgowe w Tarnowie.

Projekt jest współfinansowany z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego.

Wstęp jest wolny.

W tarnowskiej Galerii „Panorama” można oglądać wystawę zatytułowaną „Śpieszmy Węgrów w boju wspierać”. Przedstawia ona historię polskiego wsparcia powstania węgierskiego z lat 1848-1849.

Tarnów w świadomości każdego Węgra, nawet wśród najmłodszych odgrywa znaczącą rolę – podkreśla Orsolya Zsuzsanna Kovacs, ambasador Węgier

Wystawę „Śpieszmy Węgrów w boju wspierać”, której celem jest przybliżenie w Polsce i na Węgrzech ważnego wątku wspólnej historii z okresu Wiosny Ludów będzie można oglądać do 29 lipca. Ekspozycja znajduje się w Galerii Panorama przy Placu Dworcowym 1 w Tarnowie.

Wieczór autorski Doroty Bałuszyńskiej-Srebro i promocja jej książki „Czarowne opowieści” odbędzie się w piątek, 20 lipca o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. J. Słowackiego w Tarnowie. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Dorota Bałuszyńska-Srebro jest absolwentką polonistyki UJ oraz Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży krakowskiej WST. Od kilku lat zajmuje się twórczością literacką dla dzieci i młodzieży.

„Czarowne opowieści” to pełna humoru powieść przygodowa osadzona w świecie słowiańskiej mitologii i polskich baśni ludowych.

Przypominamy, w każdą niedzielę pod patronatem Radia RDN wyjątkowa impreza w plenerze na Ranczo Doliny Pstrąga w Machowej. Od 15-tej zabawa z Kinder Sid, animacje dla dzieci, bańki giganty, konkursy i zabawy, modelowanie balonów , przeciąganie liny, zjeżdżalnia, przejażdżki kucykiem i wiele innych atrakcji. Od 19-tej zabawa taneczna.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN