Propozycje kulturalne – 16.11.2017

16.11.2017

W sobotę – 18 listopada – w Mielcu Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego Kontrasty. W sali widowiskowej Domu Kultury zaprezentują się studenci PWST w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu. Będzie można obejrzeć spektakl work in… Karoliny Kardasz. Autorka zadaje pytanie – Czy zdajemy sobie sprawę jak często naszym życiem rządzi przypadek? A jednak wszystko zdaje się być spójne. Drugi występ to Osobowość mnoga Agaty Jędrzejczak i Joanny Kremer z muzyką Tomasza Baucia. Głównym tematem jest rozdwojenie jaźni. Taniec współczesny już w najbliższą sobotę o 19.00 w Mielcu.

Jeszcze dziś – 16 listopada – Wieczór indyjski w Brzesku. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do Piwnicy Brzeskiej. W programie między innymi lekcja języka hindi, degustacja i bazar indyjski. Rozpoczęcie o 18.00, wstęp wolny.

A już jutro – 17 listopada – uroczyste obchody 60-lecia Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach. Uroczystości rozpoczną się w piątek o godzinie 10.00 Mszą świętą w kościele parafialnym, o 11.00 uroczysty przemarsz do hali sportowej i tam główne obchody jubileuszu. Będzie wręczenie okolicznościowych statuetek oraz występy artystyczne. A w sobotę, w samo południe, otwarcie i zwiedzanie wystawy poświęconej Paderewskiemu w hali sportowej szkoły. Tego dnia też Bal Absolwenta.

Zaglądamy jeszcze na ekrany kin w regionie. W tarnowskim Kinie Marzenie Listy do M. 3 oraz Między nami wampirami. W mościckim Millenium również Listy do M. 3 a w piątkowym Millenium Studio film Po tamtej stronie. W Cinema 3D w Tarnowie Listy do M. 3, Slumber, Emotki. Film, Liga Sprawiedliwości, Najlepszy, Potworna rodzinka, Thor Ragnarok i Złe mamuśki 2.

Kino Promień w Tuchowie zaprasza na Listy do M. 3 i Potworną rodzinkę. Na ekranie kina Sokół w Dąbrowie Tarnowskiej najnowsze Listy do M. Kino Regis w Bochni zaprasza na Listy do M. 3, Ana Mon Amour i Manifesto. W brzeskiej Planecie Między nami wampirami i Listy do M. 3. W Dębicy na ekranie kina Kosmos jeszcze dziś w ramach Dębickiego Klubu Filmowego – Ptaki Śpiewają w Kigali, od piątku Listy do M. 3 a w niedzielnym Poranku z tatą animacja Niedopark a w kinie Galaktyka w Mielcu Listy do M. 3.

Posłuchaj:
Patrycja Wolnik
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN