Propozycje kulturalne – 17.01.2018

17.01.2018

A może by tak zrobić selfie z babcią albo dziadkiem? Autorzy najciekawszych zdjęć mogą liczyć na nagrody. Radio RDN Małopolska organizuje konkurs dla dzieci i młodzieży z okazji dnia babci i dziadka. Zdjęcie wystarczy wrzucić w komentarzu do konkursowego postu na naszym facebookowym profilu. Najzabawniejsze selfie wyłoni specjalnie powołana komisja. Do wygrania między innymi uroczysta kolacja dla dziadków oraz rodzinny bilet na koncert Adama Stachowiaka.

Zagrają dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Eugenii Gierat w Tarnowie. W najbliższy poniedziałek odbędzie się koncert charytatywny w Teatrze Solskiego. Na scenie Katarzyna Nosowska, Totentanz i Mercurius. – Przewidujemy również w trakcie koncertu licytację. Fundacja Otwarte Ramię Białej Gwiazdy i sam Arkadiusz Głowacki, były reprezentant polski i kapitan futbolowy Wisły Kraków przekazali specjalnie dla nas dedykowaną koszulkę z okazji tego koncertu. Mamy jeszcze szereg niespodzianek na tę aukcję. Zachęcam, bo zostały absolutne resztki tych biletów – mówi Marcin Skóra, współorganizator koncertu. Koncert w poniedziałek o godzinie 18.00. Zapraszają Stowarzyszenie „Bądźmy Razem” na Rzecz Integracji Społecznej Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie oraz Mocna Ekipa z Tarnowa.

A jeszcze dziś spotkanie z Antonim Sypkiem i promocja książki Dzieje Koła Łowieckiego „Darz Bór” w Tarnowie. To w Galerii Niebieskiej tarnowskiej biblioteki przy ulicy Krakowskiej. Spotkanie autorskie o godzinie 16.00.

A godzinę później wykład w tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych. Magdalena Kopczyńska-Kołodziej powie o dizajnie na przykładzie projektów uczniów Zespołu Szkół Plastycznych. Rozpoczęcie w środę o godzinie 17.00. Tymczasem do końca stycznia – w holi tarnowskiego Dworca PKP – można oglądać jedną z prac uczniów tarnowskiego plastyka – to Choinka awangardowa.

Jutro z kolei rozpoczęcie 36. edycji Czwartkowych Spotkań Muzealnych w Bochni. Muzeum im. Stanisława Fischera zaprasza na spotkanie z Adamem Wójcikiem z Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego w Tarnobrzegu, który wygłosi wykład inauguracyjny pt. Kopalnia siarki w Swoszowicach 1415-1884. Początek w czwartek o godz. 17.30.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Paterek
play
Słowo za słowo (NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN