Propozycje kulturalne – 17.09.2018

17.09.2018

W Muzeum przy Centrum Jana Pawła II ‘Nie lękajcie się!” w Krakowie zostanie otwarta wystawa ‘Karol Wojtyła Trentino”. Wydarzenie już w piątek 21 września, o godz. 11.00. Otwarcia dokona metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.
Licząca 390 m2 ekspozycja powstała m.in. przy udziale rzemieślników z Trentino oraz przy użyciu materiałów pochodzących z tej okolicy. Św. Jan Paweł II podczas swojego pontyfikatu odwiedzał Trydent, by odpoczywać na łonie natury i jeździć na nartach. Na wystawie została ukazana także przyroda regionu, jego kultura, tradycja, historia i folklor.
Częścią wystawy są m.in. zdjęcia z odwiedzin Ojca Świętego w górach Trydentu.

 

Tarnowska młodzież na szlakach europejskich. To projekt dla uczniów z Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie. Młodzi plastycy wyjadą na staże do Włoch i Hiszpanii. Rusza nabór.
Zanim będą się szkolić pod okiem artystów z Rimini, Sewilli i Walencji, zaczną przygotowania z nauki języka angielskiego i tamtejszych obyczajów. – Poznają też historię tych krajów oraz będą przygotowani pedagogicznie – mówi Agnieszka Zdybał – Zielińska, prezes fundacji Nowe Technologie.

Już w październiku w ramach drugiego projektu – Ruszamy w Europę! – młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego wyjedzie na staże logistyczne do Walencji w Hiszpanii.

 

Spotkanie z Edytą Jungowską – aktorką teatralną, filmową i telewizyjną odbędzie się 18 września o godz. 18.00 w sali klubu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni.
Podczas spotkania będzie można zobaczyć fragmenty filmów, spektakli oraz usłyszeć piosenki nagrane przez Edytę Jungowską. Aktorka zachęci do sięgnięcia po książkę, ale przede wszystkim po audiobooki, które nagrywa od 2010 roku. Wstęp jest wolny.

 

Tysiąc osób, osiemnaście eksponatów, trzy edukatorki, dwa dni i jeden Naukobus – tak można podsumować w liczbach tegoroczną naukę poprzez zabawę w tarnowskim OHP. Młodzież z Tarnowa i okolic korzystała z warszawskich dobrodziejstw Naukobusa. Młodzi mogli sprawdzić jak działa serce czy poćwiczyć swoją pamięć.

Wystawę zrealizowano w ramach Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik.

 

Do radia z daleka i z bliska, czyli sporo wycieczek w RDN Małopolska.

Tym razem redakcję przy Bema 14 w Tarnowie odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Tarnowie.

Klasa 4b razem ze swoimi nauczycielkami oglądała m.in. studio emisyjne i ogromną kolekcję płyt CD z muzyką, które, jak się dowiedzieli nasi goście, są już tylko ciekawą pamiątką, bo współczesne radio to playlista z komputera, a nie emisja muzyki na krążku.

Dzieci po krótkiej prezentacji miały także okazję wcielić się na chwilę w rolę dziennikarzy przeprowadzających wywiady.

Uwagę dzieci zwróciły także … pianki akustyczne, zamontowane w radiowych studiach dla wygłuszania niepotrzebnych dźwięków.

Wycieczki do radia RDN można umawiać w Biurze Promocji rozgłośni.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Bogdan Łęczycki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN