Propozycje kulturalne – 17.10.2018

17.10.2018

Można się jeszcze zapisywać na II Bal Charytatywny i wesprzeć w ten sposób budowę domu dla osób niepełnosprawnych w Tuchowie.

Jak mówi Maria Tyrka, zastępca prezesa Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych ‘Nadzieja” w Tuchowie, Stowarzyszenie chce zbudować dom, w którym osoby niepełnosprawne mogłyby znaleźć schronienie, gdy ich rodzice nie będą się już w stanie nimi zajmować z powodu wieku, chorób czy innych zdarzeń losowych.

– Cały dochód z balu przeznaczony zostanie na budowę tego domu – dodaje Maria Tyrka.

Wydarzeniu patronują samorządowcy, ojcowie redemptoryści, wspierają je instytucje i zakłady pracy.

Bal odbędzie się w najbliższą sobotę w ‘Domu na Słonej Górze” w Porębie Radlnej. Koszt to 300 zł od pary. Początek o godz. 18.00. Zapisy i informacje pod numerem telefonu 662 046 279 oraz na stronach internetowych Stowarzyszenia.

 

Spektakl ‘Pokolenie JPII?’ w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej z parafii katedralnej w kolejnym dniu XXXIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Tarnowie. Przedstawienie będzie można zobaczyć w środę, 17 października o 17.00 w Auli św. Jana Pawła II przy katedrze. Reżyserem spektaklu, na który wstęp jest wolny, jest ks. Daniel Świątek.

 

Zbliża się Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Pieśni Religijnej ”Miłosierdzie Boże Wyśpiewać Chcę”. Zapisy trwają do końca października.
– Już po raz siódmy, Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie organizuje to wydarzenie, w którym mogą wziąć udział soliści, zespoły, schole i chóry – mówi proboszcz ks. Czesław Haus.

Festiwal odbędzie się od 7 do 9 listopada w kościele Miłosierdzia Bożego. Obok przesłuchań uczestników będą też koncerty.

Regulamin i zapisy znajdziecie na http://festiwaltarnow.pl/

 

Będzie okazja do tego, by wysłuchać, pośpiewać i okazać swoje przywiązanie do ojczyzny. Orkiestra dęta przy OSP oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie wystąpią podczas koncertu patriotycznego.

Do wysłuchania zaprasza ks. Zygmunt Warzecha, proboszcz parafii pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w Szczucinie.

Koncert odbędzie się 28 października o 16.00 na hali widowiskowo sportowej w Szczucinie.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN