Propozycje kulturalne – 18.04.2018

18.04.2018

Wystawa fotografii, których autorem jest JOANNA SIDOROWICZ, pod tytułem CHASYDZI odbędzie się wieczorem w Restauracji Stara Łaźnia w Tarnowie. Gościem spotkania, które rozpocznie się o 18.00 będzie Adama Bartosz autor książki Galicyjskim szlakiem chasydów sądecko-bobowskich.

Wrocławianka Joanna Sidorowicz mieszka w Częstochowie. Fotografią zajmuje się około 14 lat. To głównie fotografia starej i nowej architektury, ponadto fotografuje krajobrazy, portrety oraz zajmuje się solarigrafią.

Polska prapremiera sztuki “Płuca” której autor Duncan Macmillan, jest nagradzanym angielskim dramatopisarzem i reżyserem teatralnym młodego pokolenia, odbędzie się 24 kwietnia w Teatrze Solskiego w Tarnowie.

„Płuca” to aktualna, wzruszająca opowieść o pokoleniu, którym kieruje niepewność, wątpliwości, stres i strach przed rozpadem znanego świata, o odpowiedzialności i dojrzewaniu do rodzicielstwa w czasach globalnego niepokoju, terroryzmu i napiętych stosunków politycznych. „Płuca” to także uniwersalna opowieść o miłości.

Polską prapremierę sztuki autorstwa Macmillana przygotuje Anna Wieczur -Bluszcz – scenarzystka i reżyserka teatralna, filmowa, radiowa, telewizyjna, a zagrają młodzi aktorzy tarnowskiego teatru: Ewa Jakubowicz i Filip Kowalczyk.

Prapremiera: 24 kwietnia 2018 r. Kolejne spektakle: 27,28,29 kwietnia, 4,5,6 maja, 1,2 czerwca.

W piątek 20 kwietnia w Galerii Niebieskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się spotkanie autorskie z Katarzyną Solak, połączone z promocją jej debiutanckiej powieści pt. „Dwie rodziny – dwa światy”. To fabularyzowana kronika, opowiadająca dzieje rodzin Solaków i Zajkowskich na tle wydarzeń historycznych XIX i pierwszej połowy XX. wieku. Inspiracją do powstania książki były poszukiwania genealogiczne autorki oraz odnalezione fotografie. Jest to pierwsza część z zaplanowanej trylogii. Spotkanie, które rozpocznie się o godz. 17.30, poprowadzi Piotr Filip.

Posłuchaj:
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Kudłacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN