Propozycje kulturalne – 18.06.2018

18.06.2018

Coroczny piknik “Bezpieczne wakacje” organizowany przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie odbędzie się w środę, 20 czerwca, w siedzibie Ośrodka.

Od godziny 10.00 uczestnicy imprezy będą mogli uzupełnić i odświeżyć informacje z bezpieczeństwa na drodze, nad wodą i w kontaktach z nieznajomymi w realnym świecie i w Internecie. W planach są pokazy zagrożeń i zasad bezpiecznego postępowania w tych trzech obszarach. O konieczności zwrócenia uwagi na te kwestie mówi Jarosław Sady, szef MORD-u w Tarnowie.

Podczas pikniku Strażacy będą szkolić z udzielania pierwszej pomocy, dzieci po 10. roku życia będą miały możliwość zdania egzaminu na kartę rowerową, a starsi będą mogli podejść do próbnych egzaminów na prawo jazdy oraz motorower. Przewidziane są także gry, zabawy i konkursy z nagrodami oraz pokazy gokartów, symulator dachowania czy prezentacja motocykli policyjnych.

 

Wystawę pt. Malowane domy, Władysława Hasiora i Zofii Rydet można oglądać w tarnowskim BWA w parku strzeleckim.

To dwie wybitne postaci uważane są za najważniejszych dokumentalistów polskiej prowincji.

Na wystawie zostały zaprezentowane wyimki z Notatnika fotograficznego Władysława hasiora oraz teka fotograficzna Zofii Rydet poświęcona Zalipiu.

Tytuł „Malowane domy” odnosi się nie tylko do wspólnych tematów ich prac, ale również podobnej, zarazem dokumentalnej i metaforycznej, strategii posługiwania się obrazem fotograficznym.

Wystawa czynna do 24 czerwca.

Szukanie kwiatu paproci, gotowanie na wielkiej patelni z Mariuszem Szwedem, finalistą programu MasterChef, pieczenie chleba, liczne degustacje oraz dużo muzyki i niespodzianki dla najmłodszych. To i wiele więcej czeka na uczestników imprezy kulturalnej Ludzie Lasu. Już warto zarezerwować czas i 24 czerwca wybrać się do Ryglic. – Jedną z atrakcji będzie również wioska indiańska – zachęca Bernard Karasiewicz, burmistrz Ryglic

Impreza pod nazwą Ludzie Lasu odbędzie się na ryglickim Rynku 24 czerwca, początek o 14.00. Wydarzenie, któremu patronuje radio RDN Małopolska, zakończy o 18.30 koncert zespołu Cała Góra Barwinków.

 

Sufrażystki na deskach tarnowskiego teatru, czyli ostatnia premiera w sezonie pod hasłem “Kobiety o kobietach”.

Spektakl “Heroiny”, bo o nim mowa to muzyczne przedstawienie o zabarwieniu komediowym i tragicznym, które zostało napisane specjalnie dla tarnowskiej sceny. Powód? – okazja 100 rocznicy nadania kobietom praw wyborczych w Polsce.

Akcja rozgrywa się jednak przed rokiem 1918. Spektakl pochyla się nad tematem walki o prawa kobiet i uprzedzeń, z którymi się spotykały.

W spektaklu będzie można zobaczyć Królową Jadwigę, Bonę Sforcę czy Annę Jagiellonkę.

Autorką i reżyserką spektaklu jest Agata Biziuk.

Poznają postać błogosławionej Karoliny, szerzą jej ideały, dobrze się bawią i integrują. Wielkimi krokami zbliża się finał konkursu wokalno – muzycznego “Z bł. Karoliną zaśpiewajmy”.

Dzieci i młodzież z całego regionu spotkają się w Machowej k. Pilzna. – Zainteresowanie konkursem z roku na rok jest coraz większe – mówi RDN Anna Smołucha, dyrektor Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia im. bł. Karoliny w Pilźnie, organizator konkursu

Finał konkursu “Z bł. Karoliną zaśpiewajmy”, któremu patronuje radio RDN Małopolska odbędzie się już jutro od 9.00 do 15.00 w amfiteatrze leśnym w Dolinie Pstrąga w Machowej.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN