Propozycje kulturalne – 18.09.2018

18.09.2018

Gala rozdania nagród Małopolskiej Nagrody Poetyckiej ŹRÓDŁO we wtorek, 18 września o 18.00 w tarnowskim Ratuszu.

Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane utwory laureatów. Będzie także dostępna pokonkursowa publikacja zawierająca nagrodzone i wyróżnione wiersze. W programie także mini recital Lidii Jazgar i muzyków z zespołu Galicja.

W konkursie wzięło udział 272 osoby, które nadesłały swoje wiersze. Jury przyznało: 3 nagrody główne, 5 równorzędnych wyróżnień oraz trzy równorzędne nagrody specjalne za utwór związany z regionem Małopolski. Dodatkowo zadecydowało o przyznaniu 27 wyróżnień honorowych, nagrodzonych drukiem w wydawnictwie pokonkursowym.

Organizatorem Małopolskiej Nagrody Poetyckiej ‘Źródło’ jest Centrum Sztuki Mościce oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Centrum Sztuki Mościce (tel. 14 633 46 04), w Tarnowskim Centrum Informacji (tel. 14 688 90 90) oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Borzęcinie(14 68 46 013).

Kolejne spotkanie z Biblią odbędzie się w środę, 19 września w bocheńskim oddziale Katolickiego Stowarzyszenia ‘Civitas Christiana’. Poprowadzi je tradycyjnie ks. dr Marek Mierzyński, asystent katolickiego stowarzyszenia Civitas Christiana w Bochni. .

Temat spotkania: ‘Duch Święty we wspólnocie Kościoła’.

Początek wykładu o godz. 10.00. Wstęp jest bezpłatny. Spotkanie z Biblią odbędzie się w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Białej 1.

Wystawę fotograficzną ‘Nepal” Łukasza Olszewskiego można oglądać w Galerii Niebieskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie.

Ekspozycja powstała na potrzeby akcji charytatywnej, z której dochód przeznaczony został dla dzieci poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Katmandu.

Zginęło wtedy prawie 10 tysięcy osób, a setki tysięcy straciło domy i dorobek życia.

Fotograf i podróżnik zarejestrował na zdjęciach świat dokładnie rok przed kataklizmem oraz w miejscu gdzie doszło do tej tragedii.

Wystawa zawiera 32 fotografie. To nie tylko portrety, lecz także zdjęcia prezentujące krajobraz i architekturę. Wstęp jest wolny, a wystawę będzie można oglądać do końca września.

Trwa nabór do Szkoły Muzyków Rockowych S.M.Rock. Zapisać może się każdy niezależnie od wieku, czy poziomu zaawansowania gry na instrumencie!

Nauka odbywa się w formie cotygodniowych zajęć indywidualnych, a także występów na scenie podczas cyklicznych koncertów S.M.Rock.

Nowością w tym sezonie będą zajęcia zespołowe tzw. comba oraz wykłady z harmonii i kształcenia słuchu.

Szkoła S.M.Rock działa od blisko 25 lat pod skrzydłami Tarnowskiego Centrum Kultury.

Zapisy prowadzi Biuro Obsługi TCK od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00.

Ilość miejsc jest ograniczona.

Po wakacyjnej przerwie wraca cykl ‘Galeria Jednego Obiektu”. W niedzielę 23 września o godzinie 13.00 w tarnowskim Ratuszu odbędzie się spotkanie którego motywem przewodnim będzie czapka do munduru kolejarskiego po Stanisławie Baranie, pochodząca z czasów II Rzeczypospolitej.

Prelekcje o rozwoju kolejnictwa podczas zaborów na terenie dzisiejszej południowej Polski oraz po odzyskaniu niepodległości 1918 r. wygłosi Marcin Borys z Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Na uczestników spotkania czeka również upominek.

Posłuchaj:
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN