Propozycje kulturalne – 19.04.2018

19.04.2018

Oferta kulturalna tarnowskiego muzeum będzie bardziej atrakcyjna i dostępna nie tylko dla tarnowian ale i turystów. Historyczny Gmach Muzeum Okręgowego będzie remontowany. Dwie kamienice, dziedziniec oraz oficyny zmienią się w plac budowy.

Planujemy, że już pod koniec 2019 roku będziemy mogli w pełni korzystać z odnowionego obiektu – mówi Andrzej Szpunar, dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Muzeum zagospodaruje także dodatkowe przestrzenie, jak piwnice i strychy. Stworzą tam dużą wystawę “Dzieje Tarnowa i regionu”.

W Opactwie Benedyktynów w Tyńcu dziś finał XI edycji konkursu “Bakałarz”, biorą w nich udział również dzieci z naszego regionu. Lista finalistów to prawie 150 osób i 400 prac. Tegoroczna edycja konkursu została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Bakałarz to konkurs kaligraficzny skierowanym do uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania.

Bakałarz adresowany jest przede wszystkim do czytelników miesięcznika ‘Promyczek Dobra”. Dzieci w pięciu kolejnych numerach miesięcznika znajdowały zadania konkursowe. Komisja wyłoniła najbardziej staranne prace uczniów i to oni zostali zaproszeni do udziału w finale.

23 kwietnia ruszają XVII Małopolskie Dni Książki “Książka i Róża”. W wydarzenie angażuje się Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie. Będą warsztaty, spotkania, akcje bookcrossingowe, zajęcia dla najmłodszych.

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, obchodzony przez czytelników w ponad 100 krajach całego świata.

W tym roku Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich zbiega się w z 100-letnią rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 151. rocznicą urodzin Józefa Piłsudskiego, dlatego tarnowska biblioteka proponuje warsztaty, których celem jest zapoznanie uczestników z postacią marszałka Józefa Piłsudskiego. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Więcej na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie.

Kto lubi tańczyć – ta propozycja jest dla niego. Prawie dwa tysiące tancerzy przyjeżdża z całej Polski, by roztańczyć Lednicę. Do grona tancerzy można dołączyć, a lekcje tańca są także w Tarnowie. Odbywają się one w piątki o 19.00 w dolnym kościele parafii Dobrego Pasterza.

Warsztaty tańców potrwają do 18 maja. W tym dniu uczestnicy zatańczą również przed kościołem.

Wyjazd autokaru z Tancerzami Lednickimi z Tarnowa 1 czerwca. Warsztaty prowadzą wodzireje Monika i Tomasz Wójtowicz z Tarnowa. Także siostry Sacre Coeur organizują warsztaty tańce lednickie dla wszystkich . Odbędą się one 17 maja od 19 do 20.00 przy ul. Pszennej 3 w Tarnowie.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN