Propozycje kulturalne – 19.09.2018

19.09.2018

 

Z cyklu ‘Poznajmy nieznane” w Muzeum Diecezjalnym w Tarnowie można zobaczyć wystawę ‘Kostka znaczy więcej”. Ekspozycja będzie czynna do 11 października. Obrazy przedstawiają wizję św. Stanisława Kostki, portret i a także apoteozę św. Stanisława. Wystawę przygotowano z okazji Roku św. Stanisława Kostki – patrona Polski i młodzieży.

 

Koncert zespołu ‘Cisza jak ta’ odbędzie się 21 września o 18.00 w Centrum Kulturalno-Oświatowo-Sportowym w Łęgu Tarnowskim (ul. Witosa 187A).
Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu ‘Z gwiazdami… nie tylko zaczytani’.

Natomiast 22 września o 18.00 zespół wystąpi również w Dąbrowskim Domu Kultury, a dzień później w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie. Wstęp na koncerty jest wolny.
Zespół ‘Cisza jak ta’ wykonuje poezję śpiewaną i piosenkę poetycką. Założony został w 2003 roku w Kołobrzegu. Zespół w ciągu 15 lat istnienia zagrał ponad 900 koncertów w całym kraju, wydał 11 płyt rejestrujących ponad sto utworów grupy.

 

Pożegnanie lata już 23 września, w niedzielę w Karczmie Dolina Pstrąga w Machowej k. Pilzna. Niespodzianki i atrakcje dla wszystkich już od 14.00.
Wtedy rusza zabawa w plenerze z Kinder Sid. Będą animacje dla dzieci, bańki giganty, konkursy, zabawy, zjeżdżalnia czy przejażdżki kucykiem. Wszystkie atrakcje dla dziecka w cenie biletu, który wynosi 10 zł. Opiekun wchodzi gratis. Wieczorem natomiast od godz. 18.00 zabawa taneczna, którą poprowadzi zespół Mila i DJ Sid. W tej części imprezy będą również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, m.in. bilet na Andrzejki dla dwóch osób czy kolacja dla pary. Pożegnaniu lata w Machowej patronuje radio RDN Małopolska.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Stach
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN