Propozycje kulturalne – 19.11.2018

19.11.2018

Zbliża się jubileuszowa, 25. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.

Rejestracja uczestników przez formularz zgłoszeniowy na stronie festiwalu – www.mfkip.pl trwa tylko do 27 listopada. Udział w Festiwalu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich amatorów.

Przez cały grudzień eliminacje do Festiwalu będą odbywały się w 33 polskich miastach oraz na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

Na terenie diecezji tarnowskiej eliminacje odbędą się 13 grudnia w Tuchowie.

Wielki finał z udziałem najlepszych wykonawców odbędzie się w Będzinie w dniach 10-12 stycznia 2019 r., a Festiwal zwieńczy odbywający się 13 stycznia o g. 16 Jubileuszowy Koncert Galowy. Całość przesłuchań i Koncert Galowy będą otwarte dla publiczności i transmitowane na żywo w Internecie.

 

Można skorzystać z warsztatów fotograficznych prowadzonych przez Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne. To propozycja dla młodzieży i dorosłych, aby rozwijać swoje umiejętności oraz pasje. Warsztaty prowadzone będą przez wielu docenionych na arenie krajowej i międzynarodowej fotografów, a odbywać się będą w Pracowni Sztuk Wizualnych otwARTa w TCK.

Spotkanie organizacyjne i zapisy już 22 listopada w Tarnowskim Centrum Kultury przy Rynku 5.

 

Polki włożyły wielki wkład w odzyskanie przez Polskę Niepodległości – przekonują organizatorki wydarzenia ‘Polka Niepodległa”.

Odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 listopada w budynku Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku.

– W tym roku mija także setna rocznica uzyskania przez Polki praw wyborczych – mówi Katarzyna Pacewicz – Pyrek, jedna z organizatorek.

Organizatorki chcą zachęcić kobiety do włączania się w życie publiczne.

– Samo spotkanie będzie też okazją do zabawy, bowiem przewidziano wiele konkursów – mówi Bożena Malaga-Wrona, prezes Stowarzyszenia Vesna.

Początek w sobotę o godzinie 10.00. Mile widziani są także panowie.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN