Propozycje kulturalne – 2.07.2018

02.07.2018

Sarsa, Kukulska, Ziółko, Złoty Maanam i Rodowicz! Na tarnowskim rynku pojawią się m.in. takie dobrze znane nazwiska.

19 lipca, po raz drugi, rusza Tarnów Polskiej Piosenki Festival 2018! Na scenie zobaczycie gwiazdy, które na co dzień widzimy w telewizji i słyszymy w radiu. Trwają przygotowania.

– Tarnów Polskiej Piosenki to projekt z Budżetu Obywatelskiego, który zdobył najwięcej waszych głosów, więc spełniamy teraz te życzenia – mówi Ewa Lasota z biura promocji i reklamy radia RDN Małopolska. – Przygotowaliśmy bardzo dużą, czterodniową imprezę, wydarzenie. Ciekawa muzyka, znani wykonawcy, każdy znajdzie coś dla siebie: i najmłodsi – chociażby zespół Mateusz Ziółko czy Sarsa i najstarsi – dla nich Maryla Rodowicz.

Festiwal rozpocznie się 19 lipca i skończy się 22-go. Prócz znanych artystów, na scenie pojawią się także początkujący piosenkarze, którzy rywalizować będą podczas tegorocznych DemoGraMów.

Tarnów Polskiej Piosenki Festival 2018 realizowany jest przez radio RDN Małopolska wspólnie z Muzeum Okręgowym w Tarnowie z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

 

Pokazy sprzętu policyjnego, gry i zabawy, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji. To wszystko już w sobotę, 7 lipca od 14.00 do 18.00 na tarnowskich Błoniach. Będzie to kolejna cykliczna impreza pod hasłem: ‘Wakacje – Bawmy się bezpiecznie”. Tarnowska Policja zaprasza na piknik przełożony z powodu niesprzyjającej pogody.

– Na początku letniego wypoczynku ma zwrócić naszą uwagę na zachowania służące bezpieczeństwu – mówi Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej Policji.

-Na pikniku będą atrakcje dla starszych i młodszych – dodaje. – Zapraszamy całymi rodzinami. Będzie możliwość skorzystania z urozmaiceń i zabaw, które będą prowadzili tarnowscy profilaktycy. Dorośli będą mogli spokojnie chwileczkę odpocząć, a dzieci będą miały wspaniałe miejsce do zabawy, aby pierwsze dni wakacji spędzić na terenach zielonych, a przy okazji mnóstwo nagród, ciepłych słów i słodkich lodów – zapowiada Paweł Klimek.

Piknik organizuje Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz Urząd Miasta.

Spotkanie, któremu patronuje radio RDN Małopolska, odbędzie się na Błoniach, czyli za Parkiem Strzeleckim od ulicy Romanowicza w Tarnowie.

 

Koncerty i warsztaty to pomysły, jakie ma Tarnowskie Centrum Kultury na zagospodarowanie Amfiteatru po zakończeniu mistrzostw świata w piłce nożnej. Odremontowany obiekt w okresie letnim, czyli do 30 września, ma być otwarty codziennie w godzinach od 10 do 20. Jak zapowiada Tomasz Kapturkiewicz, dyrektor TCK, będzie można w nim zwyczajnie usiąść i odpocząć, a za bezpieczeństwo miejsca oprócz monitoringu odpowiadać będzie obecny w Amfiteatrze pracownik TCK.

-Jeżeli myślimy o amfiteatrze, nazywamy go strefą kultury, strefą rekreakcji i wypoczynku. W tych trzech słowach mieści się chyba wszystko to, co myślimy mówiąc o nowym amfiteatrze. Będzie się on różnićod dawnego obiektu funkcją i formą. Przypomnę, że stary amfiteatr funkcjonował tylko okazjonalnie i było to miejsce, które otwierane było od czasu do czasu przed jakimś koncertem, przed jakimś wydarzeniem kulturalnym – zapowiada Tomasz Kapturkiewicz.

Oprócz kina letniego, które już w amfiteatrze jest, w sobotnie wieczory w amfiteatrze mają odbywać się koncerty kameralne, a w niedziele – koncerty muzyki klasycznej. Będą też koncerty bluesowe w czwartki i piątki, w planach są warsztaty teatralne i warsztaty taneczne.
4 lipca rozpoczynają się turnieje szachowe, będą się one odbywać w środy i soboty. Kilka koncertów zagranych zostanie jeszcze w lipcu, większość ruszy po zakończeniu mundialu. Wstęp na te wydarzenia będzie bezpłatny.

Posłuchaj:
Ewa Lasota
Paweł Klimek
Tomasz Kapturkiewicz
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Stanisław Kuropatwa
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN