Propozycje kulturalne – 21.02.2018

21.02.2018

Osiedle. Kto na nim mieszka? Czym jest? Co znaczy? Na te pytania chcą odpowiedzieć członkowie teatralnej grupy T.Lab podczas spektaklu be.to.NOWA legENDa w Dębicy. Powstał on na podstawie książki Lidii Amejko Żywoty Świętych Osiedlowych. To już jutro w Domu Kultury i Kinie Kosmos. Tam też do odebrania bezpłatne wejściówki.

A w tarnowskim teatrze kolejny weekend z przebojami Kory i zespołu Maanam. To spotkanie z legendarną wokalistką, w której postać wciela się Karolina Gibki. Spektakl Bądź taka, nie bądź taka do obejrzenia w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę o godzinie 19.00 w Teatrze Solskiego.

W najbliższy weekend też coś dla najmłodszych. W niedzielę w tarnowskim Centrum Sztuki Mościce spektakl dla dzieci pod tytułem Plastusiowy pamiętnik i plamy zespołu PRY MART. To interaktywny spektakl, w którym Plastuś zabiera Tosię do piórnikowego świata przyborów szkolnych. Spotkanie w niedzielę o godz. 15.00. O bilety można pytać w Centrum Sztuki Mościce. Przed spektaklem odbędą się też rodzinne warsztaty teatralne pod hasłem Zaczarowany Teatr Wyobraźni. Liczba miejsc ograniczona.

Z kolei fani sportowych zmagań, szczególnie tych olimpijskich mogą zaglądnąć do tarnowskiego muzeum. Tam wystawa od Monachium do PyeongChang. – To rzecz realizowana w ramach cyklu Kolekcjonerzy w muzeum. Henryk Grzonka, dziennikarz sportowy ze śląska, przybył do nas pokazać kolekcję oryginalnych maskotek olimpijskich od olimpiady w Monachium w 1972 do obecnej olimpiady w Korei. Są też inne ciekawe rzeczy, jak symbole maskotkowe mistrzostw świata czy Europy w piłce nożnej – mówi Janusz Kozioł, zastępca dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Wystawa czynna do 4 marca w Muzeum Okręgowym przy Rynku 3 w Tarnowie.

Posłuchaj:
Wydawca, fot. kultura.tarnow.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN