Propozycje kulturalne – 21.08.2018

21.08.2018

X Święto Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze już 26 sierpnia w Ujściu Jezuickim w gminie Gręboszów. Różnorodny program to liczne atrakcje dla całych rodzin. Wydarzenie pod patronatem radia RDN Małopolska rozpocznie się w niedzielę o 13.00 uroczystą polową Mszą św. dziękczynną na placu przy OSP w Ujściu Jezuickim. Święto Powiśla Dąbrowskiego to również prezentacja dorobku artystycznego gmin, ogłoszenie wyników konkursu na ‘Najładniejszy Wieniec Dożynkowy’, ‘Odśpiewanie Wieńca’ oraz ‘Najciekawsze Stoisko Wystawowe’. Gwiazdą wieczoru o 20.00 będzie zespół Góralsi.

Wielkimi krokami zbliżają się XX, jubileuszowe dożynki powiatowe, które wyjątkowo po raz pierwszy odbędą się w Zakliczynie.

Przez najbliższy weekend (25 i 26 sierpnia) w kompleksie rekreacyjno-sportowym Kamieniec, mieszkańcy będą mogli kosztować regionalnych produktów, ocenić dożynkowe wieńce, tańczyć, bawić się i śpiewać.

– Będziemy w ten sposób dziękować Bogu za tegoroczne plony – podkreśla starosta tarnowski, Roman Łucarz.

Podczas dożynek odbędzie się także konkurs na tytuł najlepszego sołtysa powiatu tarnowskiego.

Główną atrakcją będzie niedzielny koncert. Złoty Maanam – gwiazda wieczoru zaśpiewa o godzinie 19.00. Występ uświetni pokaz sztucznych ogni.

Stradivarius zabrzmi w Kąśnej Dolnej! Instrument zbudowany w 1685 roku przez legendarnego lutnika Antonio Stradivariego pojawi się wraz z Maestro Januszem Wawrowskim w finale Festiwalu Bravo Maestro. To już 25 sierpnia w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

Jak czytamy na stronie internetowej Polskiego Radia – to pierwszy w powojennej Polsce Stradivarius. Drogocenny instrument jest przechowywany w skarbcu i eksponowany na Zamku Królewskim w Warszawie, a Janusz Wawrowski może na nim grać dzięki decyzji mecenasa sztuki, który – pragnąć pozostać anonimowy – zdecydował się na zakup instrumentu również po to, aby uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Dobra zabawa gwarantowana – tak twierdzą organizatorzy, czyli Rada Osiedla Starówka, która zaprasza w sobotę, 25 sierpnia do tarnowskiego amfiteatru. O 17.00 rozpocznie się plenerowy koncert ‘Szanty na Starówce’. W koncercie tym wystąpią The Cotton, Drake Sea Folk Group, Cztery Refy.

 

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Cebula
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN