Propozycje kulturalne – 22.03.2018

22.03.2018

Żądza władzy i pieniędzy w zestawieniu z psychologicznym portretem kobiety – czyli nowa odsłona “Balladyny” Juliusza Słowackiego w reżyserii Bożeny Suchockiej.  – To w całości moja wizja dramatu, ukazuję w niej obraz współczesnego ludu wiejskiego, któremu w trakcie snu nocy letniej ukazują się różne historie – mówi reżyserka.

Premiera spektaklu już w najbliższą niedzielę, 25 marca w tarnowskim teatrze. W tym dniu przypada także Międzynarodowy Dzień Teatru.

23 marca recital Jerzego Mamcarza w Mielcu. Koncert uświetnią występy gości Jerzego Mamcarza: Andrzeja Ciacha, Krzysztofa Heeringa, Roberta Obcowskiego, Marka Majewskiego, Andrzeja Szęszoła. Recital oparty jest na utworach Jerzego Mamcarza. Bilety do nabycia w kasie Kina Galaktyka. Recital odbędzie się w Domu Kultury SCK o godz. 19

Organizatorzy koncertów z cyklu Bochnia Rocks! zapraszają 22 marca na klinikę gitarową i koncert. Obydwa wydarzenia odbędą się w Miejskim Domu Kultury w kinie Regis. Klinikę poprowadzi Nazzareno Zacconi, gitarzysta dobrze znany bocheńskiej publiczności z koncertów Bochnia Rocks! oraz ekskluzywnych warsztatów dla gitarzystów. On też wystąpi w koncercie w towarzystwie grającego indie-folk-rock zespołu Double Arthmony. Zarówno warsztaty jak i koncert odbędą się w kinie Regis.

Koncert odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Bochni, 22 marca o godzinie 19.00. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 16.00 w tym samym miejscu.

W refleksyjną atmosferę Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych wprowadzają uczniowie Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia im. Bł. Karoliny Kózkówny w Pilźnie wraz z grupą muzyczno-folklorystyczną. Przygotowali Misterium Męki Pańskiej. Przedstawienie zostało już wystawione w Domu Pomocy Społecznej w Parkoszu oraz w kościele w Jodłowej.

Misterium będzie jeszcze 23 marca o godz. 18.00 w Kaplicy w Strzegocicach, 25 marca o 15.00 w kościele w Straszęcinie a o godz 18.00 w kościele w Pilźnie, 27 marca o godz 18.00 w kościele w Słotowej, 29 marca o 16.00 w kościele w Łękach Górnych.

Uczniowie w 14 scenach opartych na Ewangelii św. Jana odtwarzają ostatnie godziny życia Jezusa. Młodzi amatorzy aktorstwa w wystawianym Misterium ukazują wydarzenia, które miały miejsce w niedzielę Palmową, Wielki Czwartek i Wielki Piątek.

W Nowym Sączu rozpoczął się 14. Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki ‘Pamiętajcie o ogrodach’. Jest hołdem dla bardów wykonujących piosenkę aktorską czy literacką. Podczas koncertu inauguracyjnego wystąpił Piotr Machalica z recitalem “Mój ulubiony Młynarski”. Festiwal potrwa do soboty. Zaplanowano też występ Anny Jurksztowicz i Ani Rusowicz.

Posłuchaj:
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy - odc 7 - asp. sztab. Paweł Klimek
play
Słowo za słowo (RM) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN