Propozycje kulturalne – 22.10.2018

22.10.2018

Warto już dziś zarezerwować czas i wybrać się na wartościowy koncert. Już w piątek, 26 października w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku odbędzie się koncert religijno-patriotyczny ‘W hołdzie Ojcu Św. Janowi Pawłowi II’ w wykonaniu Chóru Sanktuaryjnego ze Szczepanowa i Orkiestry Dętej z Okulic.

Koncert w piątek o 18.00 w Sali audytoryjnej Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Brzesku. Bezpłatne bilety są do odbioru w Dziale Dorosłych.

Koncert zakończy cykl imprez organizowanych w ramach Miesiąca Papieskiego w brzeskiej bibliotece. Wydarzeniu patronuje radio RDN Małopolska.

 

Promocja kultury polskiej – muzyki, sztuki oraz historii. Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Festiwalu Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc. Wydarzenie już od 4 do 11 listopada w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

W programie tegorocznego festiwalu znalazły się koncerty, lekcje patriotyczne oraz wystawa.

Festiwal rozpocznie występ Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny w repertuarze najpiękniejszych pieśni patriotycznych.

Natomiast na zakończenie 11 listopada w koncercie finałowym zabrzmi opera ‘Manru” w wykonaniu solistów i orkiestry Opery Krakowskiej.

Festiwal Viva Polonia to również wydarzenia towarzyszące. Wśród nich lekcje patriotyczne (6-9 listopada) skierowane do dzieci i młodzieży w wykonaniu ich rówieśników z Koła Teatralnego ‘Improwizacja”, działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku, zaprezentowane w formie spektaklu teatralnego ‘Herosi Niepodległej”.

Ponadto będzie można obejrzeć wystawę Wokół Manru autorstwa Adama Czopka.

Festiwal odbywa się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Patronat medialny objęło radio RDN Małopolska.

 

Będzie okazja do tego, by wysłuchać, pośpiewać i okazać swoje przywiązanie do ojczyzny. Orkiestra dęta przy OSP oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie wystąpią podczas koncertu patriotycznego.

Do wysłuchania zaprasza ks. Zygmunt Warzecha, proboszcz parafii pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w Szczucinie.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 28 października o 16.00 na hali widowiskowo sportowej w Szczucinie.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN