Propozycje kulturalne – 23.10.2018

23.10.2018

Film Dawida Szpary ‘Serce w pasiaku – Stefania Łącka” można jeszcze do 28 października obejrzeć w Kinie ‘Sokół” w Dąbrowie Tarnowskiej. Zaplanowano także seanse edukacyjne dla szkół w godzinach dopołudniowych.

Film jest dokumentem fabularyzowanym. Koncepcja scenariusza oparta jest na wywiadach z rozmówcami – historykami, członkami rodziny i teologami Kościoła badającymi kult życia i aspekty świętości młodej bohaterki pochodzącej z Powiśla.

W główną rolę Stefanii Łąckiej wcieliła się Dąbrowianka Anna Gawęda – zawodowa aktorka i tancerka, współpracująca na co dzień z Teatrem Muzycznym w Łodzi.

Inspiratorem powstania filmu ma historyk Kościoła, ks. dr Ryszard Banach – jeden z głównych narratorów prowadzących widzów po meandrach historii i biografii bohaterki.

Patronat medialny nad filmem objęło radio RDN Małopolska.

 

Gmina Dębica zyskała 4 hektarową działkę w Głobikowej i chce tam zorganizować ekspozycję przedstawiającą ewolucję ziemi, fauny i flory.

Mieszkańcy na to czekali od lat.

–To oznacza jeszcze szybszy rozwój miejscowości – mówi Bożena Dziadosz, dyrektor Zespołu Szkół w Głobikowej.

W Głobikowej od kilku lat funkcjonuje Park Dinozaurów i stanica turystyczna.

 

Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie zaprasza na wernisaż wystawy jubileuszowej Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego w Jeżowie, organizowanego przez szkołę pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum Edukacji Artystycznej, który odbędzie się 25 października o godz. 17.00.

Dla uczczenia jubileuszu 25-lecia pleneru w szkole można obejrzeć wystawę nagrodzonych prac plenerowych obejmującą okres od 1994 do 2018 roku. Wydarzenie stanowi wystawa artystów, jurorów 25. edycji jeżowskich plenerów, reprezentująca środowiska artystyczne Krakowa, Lublina, Łodzi, Kielc oraz Tarnowa.

Równocześnie zostaną zaprezentowane prace uczestników tegorocznego XXV Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego Jeżów 2018.

Wystawę będzie można oglądać do 15 listopada.

 

Duże zainteresowanie wolontariatem w tarnowskim teatrze. W związku z tym jest dodatkowy nabór.

Osoby chętne mogą wziąć udział w kolejnym spotkaniu informacyjnym, które obędzie się 24 października, w środę, o godz. 17.00 na Małej Scenie.

To okazja do zdobycia nowych doświadczeń, umiejętności i poznania ciekawych ludzi.

To propozycja dla osób w wieku od 16 lat (nie ma górnej granicy wieku), które są odpowiedzialne, komunikatywne, zaangażowane w powierzone zadania, z wysoką kulturą osobistą i umiejętnością pracy w grupie.

Wolontariusze będą współpracować m.in. z Działem Promocji i Organizacji Widowni, w zakresie obsługi widowni, organizacji wydarzeń towarzyszących czy happeningów. W zamian za pomoc teatr oferuje m.in. możliwość bezpłatnego uczestnictwa na organizowanych wydarzeniach.

Więcej informacji w Dziale Promocji i Organizacji Widowni tarnowskiego teatru, tel. 14 688 32 87 lub 784 976 025,

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Sylwester Brzeźny
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN