Weekendowe propozycje kulturalne – 24.08.2018

24.08.2018

Wersją koncertową opery Carmen George’a Bizeta zainaugurowana została w Kąśnej Dolnej dwunasta edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej Bravo Maestro.

Wydarzenie to trzy festiwalowe wieczory z najwybitniejszymi polskimi artystami.

24 sierpnia odbędzie się mistrzowski recital fortepianowy Szymona Nehringa – jedynego polskiego finalisty XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wraz z artystą wystąpi Kwintet Śląskich Kameralistów.

Koncert rozpocznie występ klarnecisty Macieja Łuszczewskiego – laureata Nagrody im. Anny Knapik w ramach tegorocznego Festiwalu Tydzień Talentów.

Finał wydarzenia – 25 sierpnia – to koncert z udziałem znakomitych solistów i kameralistów zatytułowany ‘Maraton niepodległy. 100 lat polskiej muzyki”.

 

Ten weekend to XX, jubileuszowe dożynki powiatowe, które wyjątkowo po raz pierwszy odbędą się w Zakliczynie.

W kompleksie rekreacyjno-sportowym Kamieniec, mieszkańcy będą mogli kosztować regionalnych produktów, ocenić dożynkowe wieńce, tańczyć, bawić się i śpiewać.

– Będziemy w ten sposób dziękować Bogu za tegoroczne plony – mówi starosta tarnowski, Roman Łucarz.

Podczas dożynek odbędzie się także konkurs na tytuł najlepszego sołtysa powiatu tarnowskiego.

Główną atrakcją będzie niedzielny koncert zespołu Złoty Maanam. Gwiazda wieczoru wystąpi o 19.00. Występ uświetni pokaz sztucznych ogni.

 

X Święto Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze już 26 sierpnia w Ujściu Jezuickim w gminie Gręboszów.
To propozycja dla całych rodzin na atrakcyjne spędzenie niedzieli.
Wydarzenie, pod patronatem radia RDN Małopolska rozpocznie się o 13.00 uroczystą polową Mszą św. dziękczynną na placu przy OSP w Ujściu Jezuickim.
Święto Powiśla Dąbrowskiego to również prezentacja dorobku artystycznego gmin, ogłoszenie wyników konkursu na ‘Najładniejszy Wieniec Dożynkowy’, ‘Odśpiewanie Wieńca’ oraz ‘Najciekawsze Stoisko Wystawowe’.
Gwiazdą wieczoru o 20.00 będzie zespół Góralsi.

 

Uroczystości upamiętniające wybuch bomby zegarowej na tarnowskim Dworcu PKP z 28 sierpnia 1939 roku, który rozpoczął dla Tarnowa i jego mieszkańców czas okupacji, odbędą się w niedzielę, 26 sierpnia.

O 19.30 złożone zostaną kwiaty pod tablicą upamiętniającą wybuch na tarnowskim dworcu PKP.

Będzie również gawęda historyczna Antoniego Sypka oraz koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

 

Gra terenowa ‘Wygoń z miasta Czarnego SMOgA III”, strefa ciepła systemowego – przyjaźni dla środowiska, bezpłatne badania, koncert i liczne atrakcje dla całych rodzin.

Już w sobotę, 25 sierpnia, piknik ‘Tarnowscy Pogromcy SMOgA”. W ramach spotkania będzie można dowiedzieć się, jak otrzymać dofinansowanie na wymianę pieca węglowego na źródła ciepła przyjazne dla środowiska.

Ponadto zainteresowani będą mogli skorzystać z konsultacji ortopedy, porad fizjoterapeuty czy badań kręgosłupa.

Zaplanowano także V Tarninowe Koralobranie, czyli warsztaty koralowe, zumbę w plenerze oraz występy artystyczne i animacje dla dzieci.

Swoją strefę będzie mieć również Straż Miejska – będzie znakowanie rowerów a najmłodsi otrzymają opaski bezpieczeństwa.

Gwiazdą wydarzenia będzie zespół The Stream Cover Band.

Piknik pod patronatem RDN odbędzie się na tarnowskich Błoniach, czyli na terenach położonych za Parkiem Strzeleckim od strony ulicy Romanowicza. Potrwa w sobotę od 10.00 do 18.00.

 

Dwudniowa impreza plenerowa Grajmy Swoje z RDN Małopolska i XIV Borzęckie Święto Grzyba zakończy trwające od 16 sierpnia IX Dni Gminy Borzęcin.

Dotąd w Borzęcinie odbywało się wiele wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych.

W sobotę, 25 sierpnia od 17.30 turniej sołectw gminy Borzęcin, koncerty zespołu Latające Talerze, grupy Red Lips, wystąpi ponadto C- Bool.

O 20.50 Grajmy Swoje z RDN Małopolska.

W niedzielę natomiast XIV Święto Grzyba. Od 15.00 degustacje potraw z grzybów, rozstrzygnięcie konkursów na kosz grzybów i potrawę z grzybów.

Ponadto również koncerty z udziałem Lachersów i zespołu Piersi.

Całość zakończy pokaz sztucznych ogni.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Seweryn Partyński
play
Rozmowa Kulturalna - Benedykt Polański
play
Słowo za słowo(NS) - Łukasz Smetana
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN