
Propozycje kulturalne – 24.09.2018
Mobilne Muzeum Multimedialne zostanie otwarte 24 września o godzinie 12.00 na płycie Rynku w Zakliczynie. To projekt edukacyjny i kulturalny, który od czerwca przemierza całą Polskę. Ekspozycja ma na celu przybliżenie wiedzy na temat historii II Rzeczypospolitej, wiele miejsca poświęca wybitnym Polakom oraz rodzimym wynalazkom.
W uroczystym otwarciu Mobilnego Muzeum Multimedialnego w Zakliczynie uczestniczył będzie Wojciech Kolarski – Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Zakliczyn jest jednym z 56 miast w całej Polsce, do którego trafi ekspozycja.
Ruszyła Talia, czyli czy umiemy się z siebie śmiać?
Tarnów na kilka dni stał się stolicą komedii. Do miasta zjeżdżają przedstawiciele teatrów z całego kraju, którzy rywalizować będą w XXII Ogólnopolskim Festiwalu Komedii ‘Talia”.
Mieszkańcy Tarnowa, z którymi rozmawiał reporter RDN uważają, że w obecnych czasach trudno jest śmiać się z samych siebie i zachować dystans do siebie. Choć są i tacy, którzy tę umiejętność posiadają.
W piątek na scenie tarnowskiego teatru wystawiona została sztuka ‘Śluby Panieńskie” w reżyserii Wojciecha Malajkata.
W najbliższych dniach oprócz klasyki komedii teatralnej, pojawią się sztuki przedstawiające współczesne sytuacje.
Tarnowski festiwal ‘Talia” potrwa do 30 września. Szczegóły na stronie teatru i na plakatach.
Małopolska Noc Naukowców dla tarnowian.
Zegar jodowy, wulkan chemiczny, tęczowa kapusta, płonący lód i znikający styropian to tylko niektóre z doświadczeń i pokazów zaplanowanych na Małopolską Noc Naukowców w Tarnowie.
W wydarzeniu biorą udział szkoły średnie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, szpital św. Łukasza oraz radio RDN Małopolska.
Tarnowska Szkoła Szczepanika razem z Fundacją Szczepanika przygotowuje również nietypowy happening -zapowiada Sławomir Sus, prezes Fundacji Jana Szczepanika.
Przygotowania do wydarzenia trwają także w RDN. Będzie m.in. dzień otwarty radia.
A Małopolska Noc Naukowców w Tarnowie już 28 września w piątek, w godzinach wieczornych. Szczegóły niebawem.
Prezentacja ciekawych osób, które odniosły zawodowe sukcesy a są absolwentami Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie rusza w Biurze Wystaw Artystycznych. Pierwsze spotkanie z tego cyklu już we wtorek, 25 września.
Gośćmi będą Tomasz Głowacz i Robert Kuta – informuje Ewa Łączyńska – Widz, dyrektor BWA.
Otwarte spotkanie dla wszystkich zainteresowanych odbędzie się 25 września o 17.00 w BWA w Tarnowie.
O 18.30 natomiast Robert Kuta poprowadzi warsztaty modowe, na które trzeba wcześniej się zapisać.
Więcej informacji na www. bwa.tarnow.pl
Niesienie pomocy innym, uwrażliwienie młodego pokolenia na potrzeby drugiego człowieka – taki jest cel projektu ‘Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia’. Do 1 października szkoły z Małopolski mogą rejestrować się do XII edycji projektu organizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.
Projekt powstał w odpowiedzi na przesłanie św. Jana Pawła II, który apelował podczas ostatniej wizyty w Polsce, abyśmy ‘dawali świadectwo miłosierdzia”.
Główną nagrodą jest pielgrzymka do Włoch.
Zespoły uczniów z pomocą opiekuna przygotowują szkolne projekty działań na rzecz potrzebujących i realizują je, a po zakończeniu opis przesyłają do komisji oceniającej.
Szczegółowe informacje, regulaminy, karty zgłoszeń dostępne są na stronie http://mwm.edu.pl