Propozycje kulturalne – 25.04.2018

25.04.2018

Do 15 czerwca można przesyłać prace do ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Małopolska Nagroda Poetycka ŹRÓDŁO. Mogą w nim brać udział osoby pełnoletnie, zarówno poeci polscy z kraju, jak i z zagranicy. W roku odzyskania niepodległości – ten konkurs ma szczególny wymiar – mówi Marek Karpiński, wicedyrektor Centrum Sztuki Mościce.

Druga edycja konkursu literackiego pn. Małopolska Nagroda Poetycka ŹRÓDŁO – to wspólna inicjatywa Centrum Sztuki Mościce i Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie. Więcej informacji na stronie Centrum Sztuki Mościce.

Polska prapremiera sztuki “Płuca” autorstwa angielskiego dramatopisarza młodego pokolenia Duncana Macmillana odbyła się w tarnowskim teatrze. Reżyserem spektaklu jest Anna Wieczur-Bluszcz. “Płuca” to opowieść o pokoleniu, którym kieruje niepewność i strach przed rozpadem znanego świata, o odpowiedzialności i dojrzewaniu do rodzicielstwa. Dramat Macmillana także uniwersalna opowieść o miłości.

Autorką scenografii do spektaklu jest Ewa Gdowiok, ruch sceniczny przygotował Leszek Bzdyl. Występują młodzi aktorzy tarnowskiego teatru: Ewa Jakubowicz i Filip Kowalczyk. Kolejne spektakle 27,28,29 kwietnia oraz 4,5,6 maja i 1 i 2 czerwca.

Okolicznościowe stemple z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w Tarnowskim Centrum Informacji. “Tarnów – pierwsze niepodległe” – taki napis widnieje na pamiątkowej pieczątce, która ma upamiętnić i uświadomić tarnowian oraz turystów o ważnym wydarzeniu w dziejach miasta. – Stempel ma zaspokoić potrzebę turystów, którzy często pytali o taki produkt – mówi Marcin Pałach, dyrektor TCI.

To nie jedyna inicjatywa zorganizowana przez TCI na setną rocznicę odzyskania niepodległości. Udostępniono także szlak turystyczny związany z dążeniem miasta do niepodległości. Ponadto przed i po wakacjach turyści będą oprowadzani po Tarnowie, Zalipiu i Skamieniałym Mieście.

Posłuchaj:
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN