Propozycje kulturalne – 25.06.2018

25.06.2018

Grill i zabawa w radiowym ogródku. Klub Dobrze Nastawionych nie zwalnia tempa i zaprasza sympatyków radia na wspólne grillowanie w klimatycznym ogrodzie przy Bema 14. Będą także inne niespodzianki.

Zapisy na integracyjne grillowanie Klubu Dobrze Nastawionych w siedzibie radia lub pod pod numerami 694 451 403 czy 14 689 14 11.

Nietypowe powitanie lata już 1 lipca w niedzielę o 14.00 na zamku w Dębnie. To propozycja Muzeum Okręgowe w Tarnowie i Dębińskiego Centrum Kultury. To wydarzenie to Międzynarodowy Turniej Rycerski ‘O Złoty Warkocz Tarłówny”.

Turniej, czyli inscenizacje walk w wykonaniu grup rekonstrukcji historycznej, będą także pokazy artyleryjskie czy turniej konnych kopijników. Elementem kulminacyjnym będzie bitwa o zamek oraz finałowy pojedynek na miecze o trofeum, jakim jest ‘Złoty Warkocz Tarłówny”.

Poza tym będzie koncert Lubelskiej Federacji Bardów, która przeniesie uczestników w klimat piwnic artystycznych. Na zakończenie turnieju będzie pokaz sztucznych ogni.

Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzowie pw. św. Floriana świętuje w tym roku 10-lecie istnienia.

Uroczystość z tej okazji odbędzie się 7 lipca w Zakrzowie, trwają przygotowania. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.30 poświęceniem Skweru Honorowych Krwiodawców (należy przyjść pod cmentarzyk wojenny), a po okolicznościowych przemówieniach i wręczeniu odznaczeń będą występy artystyczne, atrakcje dla dzieci i zabawa taneczna do białego rana.

Klub zorganizował także rejestr dawców szpiku kostnego. W bazie znajduje się obecnie 102 potencjalnych dawców, z czego dwie osoby oddały już szpik potrzebującym.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN