Propozycje kulturalne 25.07.2018

25.07.2018

Pod patronatem radia RDN przy sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie powstanie Miasteczko Modlitewne. Młodzi z całej Polski rozbiją tam namioty. Będą się wspólnie modlić i integrować. Już zgłosiło się ponad sto osób z diecezji tarnowskiej, rzeszowskiej, sandomierskiej, zamojsko-lubaczowskiej, drohiczyńskiej, archidiecezji krakowskiej i szczecińsko-kamieńskiej. Dołączyć będzie można także w dniu rozpoczęcia, czyli w piątek.

Miasteczko Modlitewne to jedna z największych modlitewnych inicjatyw Katolickiego Stowarzyszeni Młodzieży. Początek już w piątek ( od 27 lipca ). Miasteczko potrwa do 2 sierpnia. Ci, którzy się nie zapisali mogą przyjechać do Zabawy i dopełnić formalności na miejscu. Recepcja będzie działać w piątek od godziny 11.00 do 17.00.

Tegorocznemu ogólnopolskiemu spotkaniu towarzyszy hasło ‘Ducha masz? Chcesz?”

W ciągu 7 dni trwania rekolekcji młodzież będzie korzystać z wielu atrakcji i wydarzeń. Będą to: dyskusje, spotkania w grupach, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, czuwania modlitewne, koncerty zespołów, zabawy prowadzone przez wodzirejów.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://miasteczkomodlitewne.pl/

Tarnowska Orkiestra Kameralna zaprasza do Lusławic

W najbliższą niedzielę (29lipca) Tarnowska Orkiestra Kameralna zagra w Lusławicach. Koncert odbędzie się o godz. 19:00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w ramach 6. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Emanacje 2018.

Jak zapowiada Maria Janik, prezes zarządu Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej, z tarnowskimi muzykami w Lusławicach zagra młoda, świetnie zapowiadająca się i już nagradzana artystka.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, jednak konieczna jest rezerwacja kart wstępu pod adresem mailowym tok.potwierdzam@gmail.com . Informacje można także uzyskać pod numerem telefonu 694 763 453.

W Tarnowie w wakacje odbywają się letnie potańcówki. Taka okazja jest w każdą niedzielę wakacji i tak będzie do 2 września na tarnowskim Rynku. Każdorazowo zabawa rozpoczynać się będzie o godz. 19.00.

W czwartek kolejna odsłona Festiwalu  Muzyczne Tarasy – Złote Przeboje lat ’60 i ’70 początek o  godz. 20.30 na tarasie Centrum Sztuki Mościce. W czwartek na uczestników czeka show, na który składają się największe przeboje legendarnej grupy BONEY M, która w latach 70. była najjaśniejszą gwiazdą disco.

W niedzielę w tarnowskim amfiteatrze koncert kameralny– Harfa. Początek o 13.00. Wstęp jest wolny.

Wystąpi  Elżbieta Baklarz, harfistka urodzona w Krakowie.

Podczas Koncertu usłyszymy utwory klasyków; Chopina , Schuberta, Szostakowicza, Bacha oraz tematy muzyczne spopularyzowane poprzez ekrany kinowe.

Posłuchaj:
Ewa Biedroń, fot. www.csm.tarnow.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN