Propozycje kulturalne – 25.10.2018

25.10.2018

Ruszyła sprzedaż biletów na Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha. To już 25. edycja wydarzenia. Koncerty odbędą się 2 i 3 listopada w Piwnicach TCK przy Rynku 5 w Tarnowie.
Zaduszki Dżemowe, są – jak podkreślają organizatorzy – jedną z najbardziej wyczekiwanych imprez cyklicznych w Tarnowie, są niezwykłym ‘spotkaniem’ z nieżyjącymi muzycznymi gwiazdami. W tym roku podczas koncertu muzyka wyłącznie polskich artystów.

Na scenie wystąpią:
Wojtek Klich – gitara, wokal
Arek Boryczka – gitara
Daniel Grupa – instrumenty klawiszowe
Jakub Wach – instrumenty perkusyjne
oraz goście (m.in. Agata Łabno, Magdalena Stalmach, Jarek Tucki)

Bilety do nabycia w kasie TCK lub on-line. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

Spotkanie promujące jedną z najpiękniejszych książek roku 2017 – ‘Nienasycenie spojrzenia. Fotografia tańca’, które odbędzie się 28 października o godz. 17.30 w Centrum Sztuki Mościce w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca SCENA OTWARTA. Wstęp jest wolny.

«Nienasycenie spojrzenia» to album prezentujący 160 fotografii. To prace 21 autorów, sylwetki twórców, oraz teksty krytyczne podejmujące próbę skategoryzowania zjawiska.

‘Zebrane w albumie zdjęcia wybitnych fotografów przedstawiają pełen przegląd środków służących oddaniu ruchu i tanecznej ekspresji. To swoisty przewodnik, atlas gestów, póz i technicznych rozwiązań składających się na fotografię tańca współczesnego dziś.” – pisze Adam Mazur, historyk sztuki, krytyk i kurator wystaw, jeden z autorów tekstów towarzyszących zdjęciom.
Pozostali autorzy eseji to Anna Koczorowska, Katarzyna Niedurny, Anna Żak i Anna Królica.

 

W tym roku przypada jubileusz 25-lecia Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego w Jeżowie. Idea pleneru narodziła się w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie. Impreza ta objęta jest patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum Edukacji Artystycznej.

Dla uczczenia jubileuszu w murach szkoły została zorganizowana wystawa nagrodzonych prac plenerowych obejmująca okres od 1994 do 2018 roku, reprezentujących środowiska artystyczne Krakowa, Lublina, Łodzi, Kielc oraz Tarnowa. Równocześnie zostaną zaprezentowane prace uczestników tegorocznego, jubileuszowego pleneru malarskiego.

Wernisaż wszystkich wystaw odbędzie się wieczorem o 17.00 w budynku Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie przy ul. Westwalewicza 6. Wystawę będzie można oglądać do 15 listopada od 8.00 do 15.00.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN