Propozycje kulturalne – 26.06.2018

26.06.2018

Warto teraz szczególnie w wakacje wybrać się do Krynicy-Zdroju. Nikifor, obok Jana Kiepury, wciąż jest najważniejszym symbolem tego uzdrowiska. W Willa Romanówka rozpoczęła obchody 50. rocznicy jego śmierci wernisażem wystawy Nikifor Malarz – Nikifor Artysta. Krynicka galeria gościła również łemkowski chór Zoria.

Wystawę można zwiedzać do listopada w krynickiej Willi Romanówka przy bulwarach Dietla.

Modlitwa, muzyka, konferencje, prezentacje, uwielbienie, taniec i ciekawi goście. Tak zapowiada się Strefa Chwały Festiwal, czyli Rekolekcje Ludzi Nowej Kultury. Odbędą się one od 28 czerwca do 3 lipca przy Papieskim Ołtarzu w Starym Sączu. Chętni mogą się jeszcze zapisywać. Tymczasem 1 lipca od 14.00 odbędzie dzień otwarty.

Będzie to rodzinne świętowanie niedzieli razem z mieszkańcami Starego Sącza i wszystkimi, którzy przyjadą wtedy na Strefę Chwały. W programie zabawy integracyjne, konferencja, uwielbienie, wieczór chwały i kino pod aniołem.

Rekolekcje Ludzi Nowej Kultury organizują: Stowarzyszenie Muza Dei wraz z Diecezją Tarnowską oraz Gminą Stary Sącz.

Szczegółowe informacje i zapisy na stronie www.strefachwalyfestiwal.pl

Kolejny sukces chóru Pueri Cantores Tarnovienses. Na odbywającym się w dniach 17-22 czerwca 53 Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach tarnowski chór wystąpił w trzech kategoriach i w każdej został laureatem. W kategorii muzyka sakralna Pueri Cantores Tarnovienses zdobył złoty dyplom, a srebrne w dwóch kategoriach: chóry mieszane i chóry jednorodne.

Warto również 1 lipca wybrać się do Szynwałdu, niedaleko Tarnowa. Będzie tam IX Piknik Muzyczny Stacja Niebo. Młodzież z parafii pw. NMP Szkaplerznej wraz z opiekunem księdzem Marcinem Górskim zapraszają całe rodziny aby radośnie spędzić niedzielne popołudnie.

Piknik muzyczny rozpocznie Msza św. o 15.00 w kościele parafialnym, potem będą występy zespołów muzycznych, gry i zabawy. O 19.00 gwiazdą wieczoru będzie zespół Wzgórze Syjon. Ponadto o 20.30 Uwielbienie i na zakończenie zabawa taneczna.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN