Propozycje kulturalne – 27.09.2018

27.09.2018

‘Bliskie obrazy” znanej tarnowskiej malarki Marty Odbierzychleb będzie można obejrzeć w Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie.

Artystka jest laureatką wielu konkursów organizowanych zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Maluje głównie pejzaże, kompozycje kwiatowe, portrety.

Na wystawie zostaną po raz pierwszy zaprezentowane ikony, którymi artystka zajmuje się od kilku lat. – Ikony są mi bardzo bliskie – mówi RDN Marta Odbierzychleb.

Wernisaż prac Marty Odbierzychleb w poniedziałek, 1 października, o godz. 18.30 w BWA w Tarnowie.

Spotkanie uświetni występ zespołu ‘Szpetni”, czyli Dawida Mika – wokal i Filipa Kota – fortepian.

Wystawę będzie można oglądać do 17 października.

 

Patriotycznie z Puellae Orantes.

Tarnowski chór, po powrocie z międzynarodowego festiwalu w Węgrzech, idzie muzycznie śladami polskiej niepodległości.

Ku końcowi zbliża się cykl ich koncertów, który ma charakter edukacyjny. Chórzyści przedstawiają dorobek polskiej literatury muzycznej, przeplatając je tekstami o utworach, twórcach i roli, jaka im towarzyszyła.

– Przed nimi jeszcze koncert w Borzęcinie 14 października – zaprasza Aleksandra Topor, dyrektor artystyczny Puellae Orantes.

Cykl koncertów to nie jedyny sposób chóru na oddanie czci poległym w walce o niepodległość.

Podczas Miejskich Obchodów Rocznicy Odzyskania Niepodległości ‘Tarnów Polskie Niepodległe” odbędzie się światowa prapremiera utworu ‘Missa pro Patria”, czyli ‘Msza za Ojczyznę” w Centrum Sztuki Mościce.

Koncert będzie zamknięty, dlatego 24 listopada w Bazylice Katedralnej, będzie można go także wysłuchać bez zaproszenia.

Ostatni koncert Puallae Orantes odbędzie się 30 grudnia w Centrum Sztuki Mościce, gdzie chórowi zostanie wręczona Platynowa Płyta za ostatni album Christmas Time.

 

Noc Naukowców w radiu RDN. Włączamy się w Małopolską Noc Naukowców.

Jak zapowiada Ewa Lasota z z Biura Promocji i Reklamy RDN, redakcja przy ul. Bema 14 już w najbliższy piątek będzie otwarta dla wszystkich chętnych.

Każdy odwiedzający będzie mógł się przez chwilę poczuć jak prawdziwy radiowiec.

A to wszystko w najbliższy piątek, 28 września, w godzinach od 19.00 do 22.00. Sporo atrakcji także w tarnowskiej PWSZ. Szczegóły na plakatach.

 

Pokazy chemiczne, prezentacja robotów, warsztaty graficzne i wzornicze, zajęcia ruchowe, jadalne klocki lego a także wiele, wiele innych. Tarnowska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zaprasza na swój program Nocy Naukowców.

Rozbudowana oferta od lat przyciąga mieszkańców do tego stopnia, że na kilka z atrakcji trzeba się wcześniej zapisać.

Mówi Piotr Kopa rzecznik PWSZ w Tarnowie.

Noc Naukowców w PWSZ rozpocznie się w piątek o godzinie 16.00 i trwać będzie do 22.00. Lista atrakcji znajduje się na stronie internetowej szkoły.

Radio RDN Małopolska także, jak co roku, dołącza do Nocy Naukowców i zaprasza do swojej siedziby. W tym czasie reporterzy i prowadzący programy pokażą radio od kuchni.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN