Propozycje kulturalne – 28.03.2018

28.03.2018

Tadeusz Koniarz, znany tarnowski fotografik otrzymał główną nagrodę im. Erazma Ciołka, przyznawaną fotografom przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Tadeusz Koniarz został nagrodzony za reportaż “Świat bez koloru”, zrealizowany w Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu.

Tarnowianin przez prawie miesiąc w dzień i w nocy robił zdjęcia w tej placówce. Nagroda im. Erazma Ciołka przyznawana jest za fotografię społecznie zaangażowaną.

Finał II Edycji Powiatowego Konkursu Wokalno – Muzycznego popularyzującego twórczość zespołu Pectus odbędzie się 10 kwietnia w Bobowej. W programie m.in. prezentacja zespołu Pectus, koncert uczniów szkoły muzycznej z Bobowej, koncert finalistów czy konkurs wiedzy o popularnym zespole. Spotkanie rozpocznie się 10 kwietnia o 10.00 w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej. Wydarzeniu patronuje radio RDN Małopolska.

Urząd Miasta Tarnowa oraz Stowarzyszenie Teatr Nie Teraz zapraszają na spektakl „Koniec Świata” wg scenariusza i w reżyserii Tomasza A. Żaka. Spektakl będzie zaprezentowany dwukrotnie w sali Kina Marzenie 4 kwietnia o godz. 9.30 i o godz. 12.00. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie można od dziś odebrać w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Tarnowa przy Rynku 7.

Do 6 kwietnia można nadsyłać karty zgłoszenia udziału w I Tarnowskim Konkursie Krasomówczym „O Buławę Hetmana Jana Tarnowskiego” organizowanym przez Pałac Młodzieży w Tarnowie. Celem Konkursu jest propagowanie pięknej polszczyzny, kształcenie sprawności językowej, a także wyrabianie umiejętności autentycznego i swobodnego wypowiadania się.

Tegoroczny Konkurs tematycznie wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów tarnowskich szkół, w wieku od 12 do 19 lat. Finał Konkursu odbędzie się 23 kwietnia o godz. 9.30 w Pałacu Młodzieży, ul. Piłsudskiego 24.

Posłuchaj:
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN