Propozycje kulturalne – 28.06.2018

28.06.2018

Tarnowskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego Leliwa zaprasza na tradycyjne, piątkowe, wieczory z muzyką z Nowego Orleanu.

To już 11 raz, kiedy na tarnowskim Rynku zbiorą się tłumy, by posłuchać zarówno tarnowskich, polskich jak i zagranicznych artystów.

Mamy już swoich stałych słuchaczy, przychodzą też i nowi – mówi Stanisław Stańczyk, prezes tarnowskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego Leliwa. – Duży nacisk kładziemy na artystów z Tarnowa – dodaje

Pierwszy koncert odbędzie się już w ten piątek, o godzinie 19.00. Kolejny wyjątkowo w czwartek, 5 lipca, a ostatni już 13-go w piątek, także o godzinie 19.00.

Na Rynku będzie można usłyszeć m.in. Old Boys Band, The Warsaw Dixielanders, Leliwa Jazz Band i Bartek Szu & Te Fajne Dziewczyny.

RDN Małopolska patronuje temu wydarzeniu.

100-lecie obchodzi sołectwo w Grabnie w gminie Wojnicz. 30 czerwca odbędą się uroczyste obchody, które o 14.30 w kościele parafialnym rozpocznie Msza św. W programie wydarzenia także muzyczne spotkania, na które mieszkańcy Grabna zapraszaj całe rodziny. Od 16.00 obok tamtejszego Domu Kultury występy zespołów muzycznych, wśród nich zaprezentuje się Paweł Zygucki z zespołem, wystąpi zespół Shantel, Top Girls oraz Baciary. Ponadto będzie licytacja na rzecz dzieci z przedszkoli i placówek wsparcia z terenu gminy Wojnicz. Całość zakończy zabawa taneczna. Wstęp jest wolny. Radio RDN patronuje temu wydarzeniu.

IX Piknik Muzyczny Stacja Niebo odbędzie się 1 lipca w Szynwałdzie. Spotkanie organizowane przez tamtejszą parafię co roku cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców i przyjezdnych. To okazja nie tylko do modlitwy ale i dobrej zabawy i integracji. Młodzież z parafii pw. NMP Szkaplerznej wraz z opiekunem księdzem Marcinem Górskim zapraszają całe rodziny aby radośnie spędzić niedzielne popołudnie.

Piknik muzyczny rozpocznie Msza św. o 15.00 w kościele parafialnym, potem na placu przed kościołem będą występy zespołów muzycznych, gry i zabawy. O 19.00 gwiazdą wieczoru będzie zespół Wzgórze Syjon. Ponadto o 20.30 Uwielbienie i na zakończenie zabawa taneczna. Wydarzeniu patronuje radio RDN.

Dni Gminy Gnojnik z atrakcjami dla całych rodzin. Będzie dużo muzyki, zabaw, gier, pokazów i kwadrans dla radia RDN.

Wydarzenie już w najbliższą sobotę i w niedzielę na stadionie sportowym i w tamtejszym amfiteatrze.

Impreza rusza 30 czerwca o 11.00 na stadionie, gdzie rozegrane zostaną mecze sportowe, potem w amfiteatrze od 17.00 blok imprez dla dzieci i całych rodzin. O 20.30 wystąpi Mateusz Mijal&Liber.

W niedzielę, 1 lipca, w amfiteatrze od 14.00 prezentacje talentów przedszkolnych, blok zabaw dla dzieci, festiwal muzyki tanecznej czy występ kabaretu. O 18.00 zaprezentuje się gwiazda wieczoru – zespół Piękni i młodzi oraz zespół Obsesja.

Patronat medialny nad Dniami Gnojnika objęło radio RDN Małopolska.

Posłuchaj:
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN