Propozycje kulturalne – 28.08.2018

28.08.2018

Disco fasola z gwiazdą, występy regionalnych zespołów, jarmark, fasolka od burmistrza czy koncerty gwiazd. Sporo atrakcji także podczas tegorocznej 19 już edycji Święta Fasoli w Zakliczynie. Impreza dla całych rodzin już 1 i 2 września na Kompleksie Rekreacyjno – Sportowym Kamieniec.

Tradycyjnie w sobotę wieczorem ‘Disco fasola’, którą poprowadzi Witold Wolf – szef Folk Festiwal. W programie także koncert Kordiana, gwiazdy disco polo.

Natomiast w niedzielę, 2 września Święto Fasoli rozpocznie o 11.00 Jarmark Produktu Lokalnego. Ponadto będzie m.in. turniej wiedzy o bezpieczeństwie, występ Zespołu Pieśni i Tańca Jaślanie. Od 15.00 oficjalne uroczystości wydarzenia. Po ogłoszeniu konkursu fasolowego będzie fasolka od burmistrza a wieczorem koncert zespołu Tequlla Band i o 20.00 gwiazda – Stachursky.

Na rynku w Zakliczynie podczas Święta Fasoli czynne będzie wesołe miasteczko z Moraw i prowadzone będą akcje charytatywne i licytacje, a także inne atrakcje, m.in. pokaz węgierskich huzarów.

 

Dziękczynna Msza św. o 14.00 w Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej rozpocznie tegoroczne dożynki powiatu dębickiego.
Wydarzenie już w niedzielę, 2 września.
Po wspólnej modlitwie barwny korowód przemaszeruje na plac przy Zespole Szkół w Jodłowej, gdzie o 15.00 nastąpi oficjalne rozpoczęcie dożynek.
Po ceremoniale dożynkowym rozstrzygnięty zostanie konkurs – ‘Rolnik Roku Powiatu Dębickiego”.
Gwiazdą dożynek będzie w tym roku zespół Blue Cafe. Koncert w niedzielę o 20.00.

 

Warto obejrzeć wystawę malowaną przez osoby niepełnosprawne, a do której inspiracją stał się zbiór dzieł sztuki wykonany przez współczesnych malarzy.
6 września o 11.00 w Galerii Aniołowo w Tarnowie przy ul. Żydowskiej 2 odbędzie się wernisaż ekspozycji. Malarskie inspiracje, czyli krajobrazy i pejzaże będzie można oglądać do 28 września.

 

Wolontariusze mile widziani!

Tarnowski teatr poszukuje osób, które mogłyby zaangażować się w trakcie XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia oraz zbliżającego się sezonu artystycznego.

To propozycja dla tych, którzy chcą spotkać ciekawych ludzi i poznać świat teatru.

Tarnowski teatr poszukuje osób w wieku od 16 lat odpowiedzialnych, z wysoką kulturą osobistą oraz umiejętnościami pracy w grupie.

W zamian za pomoc teatr oferuje możliwość uczestnictwa we wszystkich organizowanych przez placówkę wydarzeniach.

Spotkanie informacyjne odbędzie się 6 września o godz. 15.00.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Michał Koralik - 11.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN