Propozycje kulturalne – 29.01.2018

29.01.2018

Polskie pejzaże już dziś będzie można obejrzeć w tarnowskim muzeum. To prace nieżyjącego już malarza – Józefa Mularczyka. Był absolwentem Gimnazjum im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie, później studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Kierował szkołą muzyczną w Lęborku. Był związany z środowiskiem artystów w Zakopanem, a w jego twórczości pełno tatrzańskich krajobrazów. Po Zakopanem przyszedł czas na Bochnię, gdzie również tworzył inspirując się między innymi Pogórzem. Wernisaż jego prac dziś o godzinie 18.00 w Galerii Piwnica pod Trójką przy Rynku 3 w Tarnowie.

Z kolei parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na program artystyczny Z tańcem i śpiewem. Wystąpią Grupa Dziecięca Krakowiaczek, Schola Dziecięca Ziarenka Nadziei i Zespół Regionalny Krakowiacy Ziemi Brzeskiej. To już dziś o godzinie 18.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku. Wstęp wolny.

A w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej można oglądać wystawę Tysiąc powodów by czytać. To prace uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Kolorowa wystawa znajduje się w biblioteki i można ją zwiedzać do końca lutego.

Mężczyzna Idealny na Dzień Kobiet? To propozycja Domu Kultury i Kina Kosmos w Dębicy. Na scenie między innymi Adrianna Biedrzyńska, Krzysztof Ibisz, Artur Dziurman czy Andrzej Beja-Zaborski. To spektakl o szalonym eksperymencie, którego celem jest stworzenie idealnego mężczyzny. Czy taki rzeczywiście istnieje? Odpowiedź już 8 marca w DkiK Kosmos w Dębicy, bilety są już dostępne.

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN