Propozycje kulturalne – 3.09.2018

03.09.2018

Spotkanie z najpopularniejszą autorką powieści kryminalnych w Polsce Katarzyną Bonda odbędzie się 4 września o godz. 18.00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni. Spotkanie z autorką i promocja najnowszej książki ‘Czerwony pająk” odbędzie w ramach realizacji projektu ‘Audiobook uczy, bawi, rozwija…” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Katarzyna Bonda z wykształcenia jest dziennikarką i scenarzystką, jest autorką wielu powieści, dokumentów kryminalnych. Wstęp na spotkanie jest wolny.

 

Warto obejrzeć wystawę malowaną przez osoby niepełnosprawne, a do której inspiracją stał się zbiór dzieł sztuki wykonany przez współczesnych malarzy.
6 września o 11.00 w Galerii Aniołowo w Tarnowie przy ul. Żydowskiej 2 odbędzie się wernisaż ekspozycji. Malarskie inspiracje, czyli krajobrazy i pejzaże będzie można oglądać do 28 września.

 

Wernisaż wystawy malarstwa Miłosza Reinera, Piotra Qkla Kukli – ‘Peryferie percepcji” odbędzie się w Galerii Bema20 w Tarnowie. Artyści od wielu lat związani są z lokalnym, tarnowskim środowiskiem. Obecnie pracują w Biurze Wystaw Artystycznych. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 7 września, o godzinie 18.00, w galerii mieszczącej się w Tarnowie przy ulicy gen. Józefa Bema 20. Wystawę będzie można oglądać do 30 września od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 17. Wstęp jest wolny.

Tarnowski teatr poszukuje osób, które mogłyby zaangażować się w trakcie XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia oraz zbliżającego się sezonu artystycznego.
To propozycja dla tych, którzy chcą spotkać ciekawych ludzi i poznać świat teatru.
Tarnowski teatr poszukuje osób w wieku od 16 lat odpowiedzialnych, z wysoką kulturą osobistą oraz umiejętnościami pracy w grupie. W zamian za pomoc teatr oferuje możliwość uczestnictwa we wszystkich organizowanych przez placówkę wydarzeniach. Spotkanie informacyjne odbędzie się 6 września o godz. 15.00.

 

Jaka muzyka go prowadzi przez życie? Czym w jego życiu jest muzyka? Czy muzyka to też modlitwa?
Jaką rolę odegrała rodzinna Krynica – Zdrój? O tym m.in. w ostatnim, wakacyjnym, programie Doroty Kunc – Fonoteka FM, czyli co nam, radiowcom, w duszy gra. Gościem będzie dyrektor RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, ks. Piotr Adamczyk.

Emisja dziś o 17.10 oraz w środy po 21.00.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN