Propozycje kulturalne -30.08.2018

30.08.2018

Konferencja, piknik, wystawy, kiermasze, występy zespołów muzycznych. Już w sobotę, 1 września w Brzesku XVIII Diecezjalne Święto Chleba. W ramach wydarzenia, któremu patronuje radio RDN Małopolska w sobotę od 9.00 do 16.00 potrwa konferencja pszczelarska. W tym samym czasie na Placu Kazimierza Wielkiego odbędzie się piknik ekologiczny, gdzie będzie można kupić miody oraz artykuły pszczelarskie. Na najmłodszych będą czekać gry, zabawy i konkursy. O 16.00 będzie ‘Biesiada poniekąd ekologiczna’ i występ grupy ‘Sprawa drugorzędna’.

W niedzielę, 2 września na Placu Kazimierza Wielkiego o 15.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św., której będzie przewodniczył biskup ordynariusz Andrzej Jeż.

O 16.30 obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu z Biadolin Radłowskich oraz występ zespołu Łoniowiacy.

 

Straż Pożarna, Policja oraz Służba Więzienna łączą siły. Już 1. września po raz trzeci organizują Tarnowską Mundurową Akcję Honorowego Krwiodawstwa.
Równocześnie odbywać się będzie piknik rodzinny pod nazwą ‘Pożegnanie Lata ze Służbami Mundurowymi”. Przewidziane atrakcje to między innymi gaszenie symulowanego pożaru, pokazy sprzętu oraz gry i zabawy dla najmłodszych.

 

Zbiórka krwi oraz piknik odbędą się na terenie Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie przy ulicy Klikowskiej 39. Wydarzenie rozpocznie się o 8 i potrwa do godziny 14.

 

Na budynku szkoły w Tarnowcu powstaje mural poświęcony rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu.
Ryszard Paprocki wykonuje malowidło przedstawiające zapomnianego przez wiele lat bohatera. Wykonane techniką 3D i specjalnymi farbami będzie upamiętniało oraz przypominało wartości, jakimi kierował się Witold Pilecki.

Prace nad muralem potrwają jeszcze kilka dni. Inicjatywa jest finansowana ze środków Gminy Tarnów oraz Instytutu Pamięci Narodowej.

 

Spotkanie z najpopularniejszą autorką powieści kryminalnych w Polsce Katarzyną Bonda odbędzie się 4 września o godz. 18.00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni.

Spotkanie z autorką i promocja najnowszej książki ‘Czerwony pająk” odbędzie w ramach realizacji projektu ‘Audiobook uczy, bawi, rozwija…” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Katarzyna Bonda z wykształcenia jest dziennikarką i scenarzystką, jest autorką wielu powieści, dokumentów kryminalnych.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za Słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN