Propozycje kulturalne – 31.10.2018

31.10.2018

Kantatę niepodległościową ‘..tylko prawda i pamięć!” będzie można usłyszeć w Porąbce Uszewskiej i Borzęcinie. 4 listopada o godz. 17.00 w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Porąbce Uszewskiej zaprezentuje się Orkiestra Młodzieżowa Crushed Sounds BigBand, soliści i recytatorzy pod dyrekcją Dariusza Swoszowskiego.
Kantata jako forma wokalno-instrumentalna składa się z 17 zróżnicowanych części, w ramach który zostaną wykonane wybrane wiersze i pieśni patriotyczne z towarzyszeniem specjalnie przygotowanej symfonicznej kompozycji muzycznej.
Kantatę patriotyczną będzie można usłyszeć również 11 listopada o godz. 17.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Borzęcinie.

Wydarzeniu patronuje radio RDN Małopolska.

 

Przypominamy, jeszcze do 4 listopada można zapisać się na Bal Niepodległości. W programie zabawa dla dzieci i dorosłych, tańce, śpiewanie pieśni patriotycznych i smaczne potrawy.

Wydarzenie organizowane przez Domowy Kościół rejon Bochnia oraz Krucjatę Wyzwolenia Człowieka odbędzie się dokładnie w 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, 11 listopada.

Wspólne świętowanie rozpocznie się o godz. 13.00 Mszą św. w kościele w Proszówkach i kontynuowane będzie w bocheńskiej Gospodzie nad Rabą.

Zapisy i więcej o wydarzeniu na rdn.pl

 

Wydarzenia edukacyjne i kulturalne uświetniające jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbędą się w Dąbrowskim Domu Kultury w ramach programu ‘Niepodległa’.

To m.in.: cykl warsztatów edukacyjnych dla młodzieży i seniorów, 5 listopada wyjazd studyjny do Krakowa i Opatowca ‘Szlakiem Legionów Józefa Piłsudskiego” i koncert ‘Płaczą góry i doliny” w wykonaniu grupy folkowej z Zakopanego – ‘Turnioki”, poświęcony pamięci św. Jana Pawła II i Świętu Niepodległości.

Na rozpoczęcie koncertu łączącego elementy folkloru podhalańskiego z powiślańskim zatańczy zespół folklorystyczny ‘Nieczajnianie” i będzie uświetnieniem obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Koncert ‘Płaczą góry i doliny” odbędzie się w piątek, 9 listopada o 18.00 w sali kinowej Dąbrowskiego Domu Kultury. Wstęp na koncert jet wolny.

 

Radio od kuchni, czyli młodzież z Dębicy w RDN Małopolska.

Radiowców przy pracy w gorącym, przedwyborczym okresie oglądali tym razem uczniowie klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Dębicy.

Młodzi ludzie oglądali wyposażenie studia emisyjnego i studia nagrań, poznawali zasady emisji reklam i przygotowywania informacji serwisowych.

W zamian pozostawili w redakcji przy Bema 14 w Tarnowie swój pogląd na to, jaki powinien być dobry reporter.

A wizyty w radiu RDN, przypominamy, umawiać można w Biurze Promocji i Reklamy przy ul. Bema 14 w Tarnowie.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Sylwester Brzeźny
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN